Ruszyły zapisy do 1 Wareckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej!

Ruszyły zapisy do 1 Wareckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej!

Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 40 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły, analizując w głowie rozważania, tocząc rozmowę z samym sobą. Wyzwanie jest rzucone – podjąć, czy nie? Każdy decyduje sam!

Warczanie, po raz pierwszy, będą mieli okazję w sposób nietypowy przygotować się do świąt Wielkanocnych.  W tym roku, w ostatni piątek marca (31.03) odbędzie się pierwsza edycja Wareckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W tegorocznej edycji, w tej wyjątkowej Drodze weźmie udział nawet 100 tys. osób z 30 państw!

DROGA PRZEŁOMU. CZYM JEST EDK?

Akcja jest skierowana do każdej osoby szukającej Boga i chcącej odkryć swoją tożsamość. Łączy ona elementy ekstremalnego wyzwania oraz duchowego przeżycia ostatniej drogi Pana Jezusa. Podczas nocnej wędrówki liczącej ponad 40-kilometrów, każdy, sam na sam ze sobą może zanurzyć się w modlitwie i rozważaniach przygotowanych specjalnie na tę akcję.

Uczestnicy wezmą udział we Mszy Świętej, a następnie będą mieli za zadanie samotnie i w milczeniu przebyć trasę. Mogą kierować się mapą, opisem trasy lub nawigacją dostępną w aplikacji mobilnej. Zatrzymują się na kolejnych stacjach, czytając rozważania, bądź słuchając ich poprzez aplikację.

Droga stanowi wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ławki w kościele, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa.

Idea przedsięwzięcia narodziła się w 2009 roku w trakcie spotkań Męskiej strony rzeczywistości (grupy skupiającej się na pogłębianiu męskiej tożsamości w oparciu o wartości ewangeliczne), a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, twórca Szlachetnej Paczki.

W tym roku tematem przewodnim będzie „Droga przełomu”. Teksty rozważań napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, które prowadzi ks. Jacek Stryczek. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT.

PIERWSZA EDYCJA W WARCE

W tym roku, 31 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy odbędzie się w Warce. Chętni mogą zapisać się przez oficjalną stronę www.edk.org.pl. Wydarzenie otworzy Msza Święta w kościele Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie 20:00. Po mszy, obok kościoła, osoby, które się zarejestrują otrzymają pakiety startowe (książeczka z rozważaniami, odblask, mapa i opis trasy). Aby otrzymać pakiet, należy uiścić opłatę w wysokości 10 zł. Liczba pakietów jest ograniczona, ale trasę można przejść również po pobraniu materiałów ze strony internetowej.

Uczestnicy idą na własną odpowiedzialność. Po stronie organizatora jest jedynie Msza Święta oraz udostępnienie trasy i rozdanie pakietów. Należy się odpowiednio przygotować do marszu: obuwie oraz ubranie adekwatne do warunków atmosferycznych, odpowiednia ilość jedzenia i picia oraz osoba kontaktowa w razie problemów na trasie. Organizatorzy sugerują by w akcji brały udział jedynie osoby powyżej 18 roku życia, zaś niepełnoletnie wraz z opiekunem.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.edk.org.pl

strona: https://www.facebook.com/WARKA.EDK
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/397778263924167

 

Udostępnij:
← KAZIKI zdobyte! Wyniki I etapu konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” →

Dodaj komentarz