Uczniowie z Grójca i Warki zakwalifikowani do w II etapu konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”!!!

Uczniowie z Grójca i Warki zakwalifikowani do w II etapu konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”!!!

Do organizowanej w tym roku V edycji konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego” zgłosiło się 105 uczniów z terenu całego województwa mazowieckiego.

Ostatecznie 28 lutego br. do I etapu konkursu przystąpiło 88 osób z 22 szkół.

Zgodnie z regulaminem młodzież wypełniała test merytoryczny z zakresu wiedzy o Kazimierzu Pułaskim i jego działaniach w Polsce i Ameryce, działalności statutowej Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz z wiedzy o Marynarce Wojennej RP ze szczególnym uwzględnieniem fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”. Do  II etapu konkursu Jury zakwalifikowało 52 osoby. Są wśród nich uczniowie z powiatu grójeckiego:

Adrian Stefan, Michał Warych, Jakub Kosiorek, Piotr Olak, Piotr Pater, Natalia Grochal, Dawid Frydrykiewicz oraz Julia Maciejewska z Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu; Mateusz Lockley, Michał Madej, Eliza Wargala i Natalia Kościanek reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce, a także Żaneta Wnuk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec.

Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że w drugim etapie, który  zostanie rozegrany 10 kwietnia 2017r. w Warce uczestnicy zmierzą się z testem sprawnościowym składającym się z dwóch konkurencji, które zostaną rozegrane na czas: pływanie na dystansie 50 m, bieg na dystansie 666 m.

Pełna lista osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu, szczegółowy regulamin oraz wytyczne  znajdują się na stronie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

 

Marzena Pawłowska

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

Patronat honorowy:

Prof. dr hab. Wojciech Fałkowski – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej

 

Partnerami organizacji konkursu są:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Starostwo Powiatowe w Grójcu

Miasto i Gmina Warka

Centrum Sportu i Rekreacji w Warce

 

Sponsorzy:

Bank Spółdzielczy w Jasieńcu

Trans-Med  Dariusz Witkowski

Apteka JANTAR Janina Tarczyńska

Twój Owoc Sp. z o.o. Wichradz

Udostępnij:
← Oczarowani miłosnym recitalem Michała Bajora Chiny z czasów Konfucjusza →

Dodaj komentarz