Strona głównaOrganizacjeAleksandra Cieplak brązową medalistką pływackich Mistrzostw Polski Juniorów

Aleksandra Cieplak brązową medalistką pływackich Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 1- 12 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Juniorów 16-letnich. UKS OLIMPIC Warka reprezentowała Aleksandra Cieplak, uczennica III klasy wareckiego gimnazjum.

Mistrzostwa Polski to wyjątkowo trudne zawody, to taki pływacki maraton. Rano odbywają się eliminacje, w których zawodnicy walczą o prawo startu w popołudniowych finałach A i B.                    W pierwszym dniu zawodów na dystansie 100 m stylem motylkowym Ola z czasem 1,03,67 wywalczyła prawo startu w finale A. Po południu, w czasie finału popisała się wręcz niesamowitym finiszem i z czasem 1,02,28 wywalczyła III miejsce i została brązową medalistką Mistrzostw.

Drugiego dnia zawodów w porannych eliminacjach na 50 m stylem motylkowym z czasem 0,28,40 Ola awansowała do finału A, a po południu kolejny raz poprawiła rekord życiowy i z czasem 0,28,26 zajęła V miejsce.

Trzeciego dnia zmagań na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2,24,85 awansowała do finału A, w którym kolejny raz poprawiła swoją „życiówkę” i z czasem 2,24,78 zajęła IX miejsce.

Ponadto Aleksandra Cieplak dwukrotnie awansowała do finału B na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 100 m sposobem zmiennym.

Ola Cieplak, jak przystało na zawodniczkę Kadry Narodowej Juniorów, w pięciu startach zakwalifikowała się do trzech finałów A i dwóch finałów B. W czasie zawodów ośmiokrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe i będąc naszą jedyną uczestniczką tych zawodów, zdobyła 28 punktów w klasyfikacji FINA, dzięki czemu nasz klub zajął 43 miejsce na 131 klubów startujących.

W tym samym czasie w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski 17 – 18 latków. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza 17-letnia zawodniczka Natalia Kościanek, która dwukrotnie awansowała do finału B (na 50 m i 100 m stylem klasycznym), a niewiele też zabrakło jej do finału na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Za ogrom pracy, wysiłek i poświęcenie jakie dziewczyny włożyły w treningi i walkę na Mistrzostwach składamy im gratulacje i wyrazy uznania.