Nasza Historia – Nasz ks. Marceli Ciemniewski

Nasza Historia – Nasz ks. Marceli Ciemniewski

17 marca w Warce odbył się konkurs wiedzy z cyklu „Nasza Historia” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tym razem, ze względu na przypadającą w tym roku 90. rocznicę śmierci oraz 155. rocznicę urodzin, uczestnicy pochylili się nad osobą ks. Marcelego Ciemniewskiego.

Ksiądz ten jest dla Warki postacią szczególną. Jego wielkie zaangażowanie w życie religijne i społeczne przyczyniło się do rozwoju nauki i oświaty, a Jego badania historyczne służą kolejnym pokoleniom w poznawaniu przeszłości miasta i regionu, uczą miłości do Ojczyzny i szacunku dla przyszłych pokoleń. Ks. Ciemniewski w 1913 roku założył bibliotekę przykościelną a dziś jest patronem współcześnie działającej w Warce Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.

Wyniki konkursu:

 

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. w Nowej Wsi

Opiekun – Marzena Jankowska

Członkowie drużyny: Bartosz Jarzębak, Łukasz Jagiełło, Marcel Franczak, Patryk Zaręba

 

2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie

Opiekun – Grażyna Wachnik

Członkowie drużyny: Aleksandra Barańska, Zofia Kalinowska, Aleksandra Furmaniak, Kamil Duch

 

3 miejsce ex aequo:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

Opiekun – Justyna Bernaciak

Członkowie drużyny: Amelia Węgiełek, Amelia Dyga, Krzysztof Kasprzak, Kornelia Kołacz

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Opiekun – Katarzyna Kuśmierska

Członkowie drużyny: Nikola Lewicka, Kinga Białoskórska, Filip Katana, Natalia Nowak

 

4 miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach

Opiekun – Urszula Grudzień

Członkowie drużyny: Mateusz Szcześniak, Łukasz Bojarski, Dominika Giza, Antonii Bartczak

 

5 miejsce ex aequo:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie

Opiekun – Iwona Żelechowska

Członkowie drużyny: Marianna Dąbrowska, Bartosz Skiba, Angelika Garczyńska, Marta Żelechowska

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

Opiekun – Danuta Gwardys

Członkowie drużyny:  Martyna Kociszewska, Aleksandra Markiewicz, Wiktoria Dzięcioł, Anna Nadolna
SZKOŁY GIMNAZJALNE:

1 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Opiekun – Małgorzata Chojnacka

Członkowie drużyny: Andrew Lockley, Zuzanna Rudnicka, Aleksandra Trojanowska, Marta Kowalczyk

 

2 miejsce – Publiczne Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

Opiekun – Joanna Szczepaniak

Członkowie drużyny: Karol Wróbel, Maria Lech, Aleksandra Grzesikiewicz, Kamila Gwardys

 

Szkoły i drużyny nagrodzone zostały dyplomami i upominkami zaraz po podsumowaniu wyników konkursu.

Organizatorzy konkursu – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” serdecznie gratulują wszystkim drużynom, które wzięły udział w konkursie oraz ich opiekunom.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Wykład pełen uśmiechu Kolejna dotacja dla muzeum! →

Dodaj komentarz