Wielkanocny kiermasz na wareckim rynku

Wielkanocny kiermasz na wareckim rynku

Warecką tradycją stała się już organizacja dwa razy do roku kiermaszu świątecznego. Na kilka miesięcy przed Bo­żym Narodzeniem i Wielkano­cą różne grupy przygotowują ozdoby świąteczne, które mają udekorować domy mieszkań­ców Warki. Tak samo i w tym roku przed świętami Wielka­nocnymi w Niedzielę Palmową 9 kwietnia na wareckim rynku w godz. 10:00 – 15:00 (w dużym namiocie) odbędzie się Warecki Charytatywny Kiermasz. Ideą kiermaszu jest wsparcie różnych działań społecznych i charyta­tywnych realizowanych przez działające w gminie Warka or­ganizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kluby i placówki oświatowe

W 2016 roku kiermasz świą­teczny został przeniesiony z sali Ochotniczej Straży Pożarnej na warecki rynek. Dzięki temu jesz­cze więcej osób może wziąć w nich udział i zakupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Grupy, które wezmą udział w tegorocznej edycji kiermaszu przygotowują już palmy, zajączki, pisanki, stroiki czy kartki i inne tego typu elementy oko­łoświąteczne. Inicjatywa ta ma na celu także wprowadzenie świątecz­nej atmosfery w sercach mieszkań­ców Warki.

Każdy kto chciałby wesprzeć działania lokalne, może to uczynić w prosty sposób. Wystarczy przyjść na Kiermasz i nabyć prezentowa­ne na stoiskach ozdoby. Wówczas oprócz wzbogacenia się o rzecz ma­terialną, która może posłużyć jako ozdoba świąteczna czy prezent, na­bywca wspomaga również instytucję u której udało mu się znaleźć odpo­wiadającą mu „zdobycz”. Mamy na­dzieję, że podczas przygotowań do tegorocznych świąt Wielkanocnych każdy znajdzie czas aby uczestniczyć w tej inicjatywie.

9 kwietnia odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Wręczenie nagród w kategorii „najpiękniejsza pal­ma” odbędzie się w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa o godz. 11:00. Wszystkie palmy wezmą udział także w procesji oraz Mszy św. o godz.11:30. Natomiast po jej zakoń­czeniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategorii „najwyższa palma”. Wszystkie prace zostaną do­kładnie zmierzone, a na zakończenie zostanie wyłoniony zwycięzca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu oraz konkursie „Palma Wielkanocna”!

Udostępnij:
← 77 lat temu w Katyniu… Czerpać radość z życia... czyli Seniorzy z Ostrołęki →

Dodaj komentarz