Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Warki

Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Warki

 

Fundacja Młodzi dla Warki, organizuje zbiórkę żywności dla ubogich seniorów z naszej gminy. Akcja odbywa się w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Warce, który przygotował listę 20 seniorów. Są to osoby samotne, o niskim dochodzie. Zbiórka odbędzie się w czterech sklepach w Warce: Lewiatan, Stokrotka, oraz w Biedronkach. Do wolontariuszy będzie można oddawać żywność w dniach 7 kwietnia (piątek) i 8 kwietnia (sobota).

 

Pomysł ten chodził mi po głowie po zorganizowanej z sukcesem zbiórce żywności dla świetlicy w Laskach pod Warką. Dzisiaj wszyscy myślą o młodych, o dzieciach którym jest łatwiej dzięki takim programom jak 500+. Tylko nikt nie pamięta o seniorach, którzy stanowią bardzo liczną grupę. Dlatego zbiórka żywności to tylko jeden z programów jaki będziemy wdrażać, aby poprawiać sytuację osób i całych rodzin zmagających się z biedą i zapomnieniem” – mówi Katarzyna Kreczmańska (wolontariuszka i pomysłodawczyni akcji)

Fundacja planuje dostarczyć do MOPS Warka zaraz po niedzieli zebrane paczki, aby te dotarły do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Sukcesy naszych zbiórek utwierdzają nas w przekonaniu, że jesteśmy potrzebni. Zbiórka żywności „dla Lasek”, zbiórka na leczenie Babci Eli – gdzie jesteśmy już po dwóch zastrzykach, i jest duża szansa że ta Pani nie straci wzroku. Czy ostatnia zbiórka dla Arka, gdzie zbieraliśmy na wózek inwalidzki, który już został zakupiony, teraz czekamy na przesyłkę. To wszystko nas utwierdza, że Fundacja Młodzi dla Warki jest potrzebna. Działanie dla lokalnej społeczności, zwłaszcza gdy widzimy efekt naszej pracy, przynosi niewiarygodną radość i motywuje do dalszych działań – Łukasz Sobieraj prezes fundacji

Fundacja Młodzi dla Warki dziękuje sponsorom akcji:

– Super Smile Centrum Stomatologii i Ortodoncji

– Księgarni Szkolnej Państwa Wojtas

Tekst: Martyna Osińskaplakatzbiroka

Udostępnij:
← Nasi na podium turnieju WARKA CUP 2017 Wareccy biegacze na 9 Grand Prix Radomia →

Dodaj komentarz