Przygotowani do Wielkiej Nocy

Przygotowani do Wielkiej Nocy

Okres przedświąteczny zawsze kojarzy nam się z wielkimi przygotowaniami. Przygotowujemy przede wszystkim siebie – przez okres Wielkiego Postu wyciszamy się, uczestniczymy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, stawiamy przed sobą wyzwania i postanowienia. Przygotowania dotyczą także wszystkiego co nas otacza. Czym byłyby święta, które nie są poprzedzone sprzątaniem, robieniem listy potraw na świąteczne śniadanie, strojeniem domu aby czymś się wyróżniał, aby przypominał nam o radości którą przeżywamy po Zmartwychwstaniu.

Każdy dom najpiękniej wygląda jeśli ozdobiony jest oryginalnymi dekoracjami. Właśnie takie można było nabyć 9 kwietnia na wareckim rynku. Odbywał się tam bowiem kolejny charytatywny kiermasz świąteczny zorganizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”. Wzięło w nim udział 9 organizacji działających na terenie gminy Warka: Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Wsi, Świetlica w Bończy, PSP nr 1 im. P. Wysockiego w Warce, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”, Stowarzyszenie ANIMATOR z Lasek, Szkolne Koło Wolontariatu przy PG w Warce, Parafia pw. św. Mikołaja w Warce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wielkanocnego kiermaszu! Do zobaczenia w grudniu, podczas spotkania przed Bożym Narodzeniem.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

Udostępnij:
← Bolesna rana polskiej historii Najpiękniejsze palmy nagrodzone! →

Dodaj komentarz