Medalowe Grand Prix Polski UKS OLIMPIC Warka

Medalowe Grand Prix Polski UKS OLIMPIC Warka

W dniach 8 – 9 kwietnia 2017 r. na 50-metrowym basenie w Lublinie odbyło się Grand Prix Polski w pływaniu. W zawodach startowały dwie zawodniczki UKS OLIMPIC Warka – Aleksandra Cieplak (r. 2001) i Kinga Chojecka (r. 2003).

Ola Cieplak, brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich, otrzymała od trenera bardzo trudne zadanie. W ciągu dwóch dni musiała startować 8 razy, między innymi na morderczym dystansie 200 m stylem zmiennym i sprinterskim – 200 m stylem dowolnym. Wyniki uzyskane prze Olę przeszły nasze oczekiwania. Startując raz po raz nie dość, że siedmiokrotnie ustanowiła nowe rekordy życiowe, to jeszcze zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym, 2 srebrne – na dystansach 50 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym, a także 1 brązowy na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Uzyskany przez Aleksandrę Cieplak na dystansie 50 m stylem motylkowym czas (0,28,72) daje jej I miejsce w Polsce. Ponadto Ola wywalczyła V miejsce na 50 m stylem grzbietowym i VII na 50 m stylem klasycznym. Różnorodność styli i dystansów, w których startowała świadczy o tym, że jest to zawodniczka wszechstronna.

Bardzo udane zawody zaliczyła 14-letnia zaledwie Kinga Chojecka, która dopiero rozpoczyna przygodę z zawodami cyklu Grand Prix Polski. Kinga startowała pięciokrotnie, trzy razy poprawiła swoje rekordy życiowe (na dystansie 50 m, 100 m i 200 m stylem dowolnym), czterokrotnie też znalazła się w pierwszej piętnastce zawodów.

Osiągnięcia naszych zawodniczek zasługują na szczególne uznanie, gdyż w chwili obecnej na treningach realizowany jest etap szkoleniowy o szczególnym obciążeniu fizycznym.

Następne istotne dla Klubu zawody odbędą się w dniach 22 – 23 kwietnia w Mławie. Będziemy brali udział w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Burmistrza Mławy.

Udostępnij:
← Czy to będzie Teatr? Czy może nie Teatr? Mali zawodnicy, wielkie emocje! →

Dodaj komentarz