Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!

Zdrowie i relaks – czyli niedziela w parku!

Już 30 kwietnia nastąpi otwarcie „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” – projektu realizowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Jest to nowa propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego adresowana do mieszkańców Warki oraz turystów odwiedzających miasto. Park w Winiarach to nie tylko najbardziej urokliwa część Warki, ale także miejsce cenione przez amatorów biegania, spacerowiczów i szukających wytchnienia wśród nadpilickiej przyrody. Chęć udogodnienia aktywnego wypoczynku i relaksu na terenie parku, zaowocowała  przygotowaniem projektu, który będzie służył każdej z tych grup.

W ramach przedsięwzięcia, na jednej z polanek parkowych zostaną zainstalowane drewniane, proste urządzenia do ćwiczeń siłowych, na świeżym powietrzu (tzw. Strefa zdrowia) oraz zakupione leżaki do wypoczynku na łonie natury. W skład mini siłowni wejdą: ławeczka do ćwiczeń mięśni brzucha, slalom – zestaw słupków do rozwijania koordynacji ruchowej, zestaw do pompek, belka do przerzutu tułowia i ćwiczeń rozciągających oraz tablica informacyjna zawierająca zasady korzystania z urządzeń. Leżaki natomiast będą stanowiły tzw. mobilną strefę relaksu – do lokowania w różnych punktach parku, w miarę potrzeb.

Uroczysta inauguracja „Strefy zdrowia i relaksu” nastąpi w niedzielę 30 kwietnia. O godz. 9.00 rano zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Spotkanie rozpocznie się wspólnym treningiem biegowym pod okiem Artura Błasińskiego – biegacza, trenera, byłego reprezentanta kraju w biegach długich i średnich (od 1500 m); osiemnastokrotnego medalisty Mistrzostw Polski (srebro MP 2000 r. na dystansie 5000 m, brąz MP 1998 dystans 10000m, brąz MP 2001 na dystansie 5000 m), zwycięzcy Maratonu w Bratysławie (2007 r.), obecnie organizatora wielu biegów masowych (m. in. Kazików, Biegowego Grand Prix Radomia), trenera ZTE Radom i działacza sportowego (Biegiem Radom!). Zapraszamy wszystkich członków Klubu Biegacza START PUŁASKI WARKA, grupy Fitness i Bokwy, zapraszamy wszystkich aktywnych! Spotykamy się pod Dębem Kazimierzem, na terenie górnego parku. W planach rozgrzewka, wspólny bieg po parku i rozciąganie.

W drugiej części dnia, o godz. 15:00 zainaugurujemy „Strefę relaksu” przy białej altanie.  Tej niedzieli w parku nie można przegapić. Popołudnie rozpocznie koncert „Swing w grodzie piwa i historii” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Moderato działającej przy Dworku na Długiej. W programie m.in. prezentacja oferty kulturalnej i turystycznej na sezon 2017, kawa na łonie natury, a przede wszystkim leżakowanie na polanie! Przewidziano także spacer do rzeki z przewodnikiem, opowieści o faunie i florze winiarskiego parku.

W ramach projektu, wszystkie sprzęty „Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach” udostępniane będą nieodpłatnie. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wspólnego spędzania wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy na niedzielę 30 kwietnia do parku na Winiarach.

Marzena Pawłowska
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. www.fundusz.grupazywiec.pl

Fot. Igor Dziedzicki

 

fot. Igor Dziedzicki

fot. Igor Dziedzicki

fot. Igor Dziedzicki

 

 

Udostępnij:
← I etap Wareckiej Ligi Pływackiej Seniorzy z "Tęczą" przywitali wiosnę →

Dodaj komentarz