Wrak Race Warka – 23 kwietnia

Młodzi dla Warki, Sport 18 kwietnia 2017
Wrak Race Warka – 23 kwietnia

Już 23 kwietnia w Warce (Kemping nad Pilicą) odbędzie się niezwykłe wydarzenie dla fanów motoryzacji i nie tylko.

Fundacja Młodzi dla Warki zaprasza na Wrak Race Warka.

Ale czym jest Wrak Race? Jest to wyścig starych aut. Uczestnicy podczas zmagań o puchar będą się ocierać, zderzać i wypychać z toru. Jest to niezwykle widowiskowe wydarzenie ściągające tłumy fanów na całym świecie.

Celem tego typu imprez jest:

-doskonalenie techniki jazdy oraz umiejętność zachowania się w ciężkich sytuacjach na drodze

-działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze

-integrowanie środowiska automobilistów.

To dobry sygnał, że powstają miejsca, gdzie kierowcy będą mogli dać wodzę fantazji i w kontrolowanych warunkach bawić się na torze. Można przyjechać własnym autem, lecz jego wartość nie może przekraczać 1.000 zł. Można też u nas wypożyczyć auto i nie przejmować się co dalej będzie się działo z „wrakiem” – mówi Artur Szymanowski organizator.

Liczba miejsc i dostępnych samochodów ograniczona, stąd organizatorzy proszą o pilny kontakt zainteresowanych.

Wrak Race Warka, ma też inny cel. Wolontariusze Fundacji Młodzi dla Warki będą czekać na datki, które Fundacja chce przeznaczyć na budowę własnego systemu kontenerów na odzież używaną. Dzisiaj każdy kto chce dostarczyć do nas odzież musi jechać do fundacji i wcześniej się umówić. Kontenery usprawnią cały proces i będziemy mogli nieść więcej dobra – mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Kontenery będą rozstawione na terenie gminy Warka, a w przyszłości również w gminach ościennych – odzież w 100% trafia do osób potrzebujących.

W zawodach mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie (nie jest wymagane prawo jazdy). Zgłosić się należy telefonicznie pod numerem: 503-743-356 (Artur), bądź osobiście ostatecznie 3 dni przed rozpoczęciem imprezy, w warsztacie AUTO-EXPRESS, przy ul. Puławskiej 43, 05-660 Warka.
W sprawie marketingu i reklamy tel. 500-833-646 (Łukasz)

Regulamin zawodów znajduje się na FaceBooku – Wrak Race Warka. Zapraszamy wszystkich 23 kwietnia o godz. 9.00, na ul. Nowy Zjazd 6 (Kemping nad Pilicą), wjazd od targowicy, w Warce. Zachęcamy do brania udziału w wyścigach oraz do pomocy w zbiórce pieniędzy!

Tekst: Martyna Osińska

Udostępnij:
← Sukces Jakuba Żaka i Agaty Kacprzak na turnieju "Piaseczno Open". Medalowe Grand Prix Polski UKS OLIMPIC Warka →

Dodaj komentarz