Alicja Majewska oczarowała podczas sobotniego koncertu w muzeum!

Alicja Majewska oczarowała podczas sobotniego koncertu w muzeum!

W sobotę 6 maja, w ramach XIII już spotkania z cyklu „Wieczór z Kulturą”, obył się wspaniały koncert duetu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz zatytułowany „Piosenki, z których się żyje”.

Recital ten powstał przeszło rok temu z myślą o jubileuszu 40-lecia współpracy artystycznej. Na całość złożyły się wyjątkowe i ponadczasowe utwory, pełne emocji, refleksji, przeplatane ciekawymi anegdotami ze wspólnej drogi twórczej. Nie zabrakło klasyków takich jak: „Być kobietą”, „Jaka róża taki cierń”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, ale zaprezentowano też utwory z najnowszej płyty, która miała swą premierę w październiku 2016: „Wszystko może się stać”, „Po prostu przyjdź i bądź”, „Mimo to”, „O sercu szczerozłotym”, „Realizm realny”, „Nie zamykajcie się od środka”, „Nie bójcie się banału”.

Liryczny, mocny głos Alicji Majewskiej, piękna muzyka Włodzimierza Korcza – autora prawie wszystkich kompozycji Artystki – i niebywała charyzma obydwojga, złożyła się na wyjątkową muzyczną ucztę i wprowadziła Gości w cudowny nastrój. „Piosenki, z których się żyje” okazały się tymi, które wzruszają, skłaniają do refleksji, bawią, pocieszają, a nade wszystko traktują „o czymś”… Chemia artystycznej przyjaźni mająca odzwierciedlenie na scenie, ogromny ładunek wiarygodności i autentyczności, cudowny kontakt z publicznością i… ten prosty walczyk przeplatający się w kilku kompozycjach. Wszystko to sprawiło, że owacjom na stojąco nie było końca.

Dziękujemy Artystom za rewelacyjne spotkanie oraz naszej wyjątkowej  Publiczności, za rekordową frekwencję!

Kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”  już w czerwcu…

Marzena Pawłowska

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Fot. Rafał Donica

 

Udostępnij:
← Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w kickboxingu Przedszkole Piłkarskie Legia Warszawa →

Dodaj komentarz