Kulturalna Skrzynka już otwarta

Kulturalna Skrzynka już otwarta

W kwietniu 2017 r. Dworek na Długiej ogłosił konkurs grantowy na realizację wydarzeń w ramach „Skrzynki z kulturą” będącego elementem projektu „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji”. Do konkursu wpłynęło 21 wniosków z czego dofinansowanie otrzymało 16 z nich. Każdy z przestawionych pomysłów realizowany będzie na wareckim rynku od maja do września. To co będzie się działo zaczaruje serce naszego miasta – mnogość wydarzeń spowoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej prezentujemy opisy najbliższych działań, które będą realizowane w Skrzynce Kontaktowej.

 

WARG – Warecki Klub Gier Planszowych „Gwiezdne Wojny – 40 urodziny kosmicznej sagi”

28 maja 2017, godz. 11:00 – 18:00

Będzie to projekt inaugurujący działania w Skrzynce Kontaktowej. Projekt realizowany jest z okazji 40 rocznicy premiery filmu „Gwiezdne Wojny”. Wielu z nas dorastało oglądając kolejne produkcje z tego uniwersum. Będzie to jednodniowe wydarzenie w całości poświęcone „Gwiezdnym Wojnom”. Podczas tych nietypowych „urodzin” będzie miało miejsce wiele atrakcji: konkurs dla dzieci na najlepsze przebranie ze świata „Gwiezdnych Wojen”, konkurs plastyczny, pokazy figurowych gier bitewnych, wspólne granie w gry planszowe, pokaz fanowskich produkcji filmowych inspirowanych sagą „Gwiezdne Wojny”. W wydarzeniu wezmą udział cosplayerzy C-sector, którzy przeprowadzą pokaz walki na miecze świetlne oraz wygłoszą tematyczną prelekcję.

 

WARG – Warecki Klub Gier Planszowych „Warsztaty modelarskie” i „Game Box”

18 czerwca (godz. 13:00 – 17:00), 20 sierpnia, 10 września

Spotkanie z rodzinnymi grami planszowymi, podczas którego instruktorzy wprowadzą uczestników w świat poszczególnych gier i wytłumaczą ich zasady. Podczas działania obędzie się turniej w wybraną rodzinną grę planszową z nagrodami. Spotkania 18 czerwca i 20 sierpnia wzbogacone będą o warsztaty modelarskie podczas których uczestnicy pomalują własne modele oraz zostaną zapoznane z tematyką modelarską. 10 września odbędzie się mecz gry Blood Bowl w którym zostaną użyte pomalowane wcześniej figurki.

 

Rynek Kawiarnia Galeria „Zobacz co potrafi glina”

5, 6, 7, 8 czerwca, godz. 13:00

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami ręcznego lepienia gliny oraz obróbki gliny na kole garncarskim. 5 – 6 czerwca – nauka przygotowania materiału do pracy, lepienie owoców z pola i sadu. 7 czerwca – lepienie misy na owoce. 8 czerwca – lepienie ręczne, metody utrwalania i dekorowania gotowych prac. W warsztatach mogą wziąć udział osoby od 10 roku życia. Zapisy osobiście
w Kawiarni Galerii Rynek lub pod numerem tel. 602 152 861 od 24 maja.

 

Grupa Seniorska SPA Bończa „Jabłkowa pierogomania na wareckim rynku”

9 czerwca

W ramach realizacji projektu dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zapoznają się z techniką lepienia pierogów. Pod okiem instruktorek z grupy seniorskiej SPA z Bończy wspólnie przygotują owocowy farsz, ulepią i ugotują pierogi.

 

Tomasz Wdowiak „Dzień dawcy szpiku”

11 czerwca, godz. 10:00

Podczas Dnia Dawcy Szpiku będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Rejestracja będzie polegała na krótkim wywiadzie o stanie zdrowia i pobraniu wymazu z policzka. Rejestracja dotyczy osób od 18 do 55 roku życia jednak podczas wydarzenia odbędą się również atrakcje dla dzieci. O godz. 19:00 odbędzie się koncert Pawła Izdebskiego wokalisty tworzącego własny samozwańczy gatunek muzyczny bluepop. Występował na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. W tej chwili pracuje nad swoją debiutancką płytą pt. „Książę naiwności”.

 

Marcin Tuszyński „Ginące zawody – pszczelarz”

12 i 25 czerwca

Zajęcia dla dzieci podczas których poznają one pracę pszczelarza. Uczestnicy zapoznają się z budową ula, hierarchią pszczół, zasadami BHP. Dzieci będą mogły zobaczyć jak pszczoły magazynują miód, pyłek i propolis. Ciekawym elementem będzie także pokaz wyrabiania woskowych świec.

 

W Skrzynce Kontaktowej realizowane będą także inne projekty (szczegóły o ich realizacji przedstawione zostaną w kolejnych numerach „Kuriera Wareckiego”):

– Rynek Kawiarnia Galeria – „Na straganie – środowe filcowanki”

– Stowarzyszenie Powiatowy Klub Uśmiechniętego Seniora PoKUSa – „Jarmark Tradycji – zabawy rękodzielnicze”

– Agroturystyka Antonówka – Warsztaty wykonywania ozdób florystycznych

– Wojciech Zasławski – Argentyńskie five’y na rynku

– Małgorzata Dąbrowska – Magiczna Skrzynka czyli czary-mary w ogrodzie sztuk i sztuczek

– Luiza Lutek – Grzeczna Potańcówka!

– Zajazd na Winiarach / Śmietanka Towarzyska – „Warsztaty kulinarne z jabłkiem”

– Stowarzyszenie na rzecz rozwoju aktywności lokalnej ANIMATOR” – „Jarmark tradycji i zabaw ludowych”

– Zespół „Jego Blask” – Kultowy Raban!

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Konkurs plastyczny Fantastyczny Plakat Czytam, wiem i przekazuję →

Dodaj komentarz