Uczniowie z Nowej Wsi w Akademii Przedsiębiorczości

Uczniowie z Nowej Wsi w Akademii Przedsiębiorczości

Uczniowie klasy II I III technikum ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego w Nowej Wsi w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej Akademia Przedsiębiorczości SGGW.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich, prowadzony w SGGW w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku akademickiego uczestniczą w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp. Akademia Przedsiębiorczości WNE SGGW składa się z dwóch etapów:

Etap I – obejmuje zajęcia w ramach Akademii. Program Akademii jest podzielony na trzy części. Pierwsza część odbywa się na Wydziale goszczącym (WNE lub inne) i obejmuje wykłady tematyczne, warsztaty edukacyjne, zajęcia z kreowania kariery zawodowej oraz wycieczkę po kampusie SGGW. Druga część jest realizowana w szkole uczestniczącej w Akademii, gdzie są przeprowadzane przez pracowników SGGW wykłady i warsztaty. Część trzecia realizowana jest zdalnie w formie wykładów e-learningowych umieszczonych na platformie Moodle WNE SGGW. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich, obejmują 10 spotkań, łącznie 30 godz. zajęć. Zajęcia stacjonarne podzielone są na wykłady i warsztaty, odbywają się na kampusie SGGW przy ul. Nowoursynowskiej. Warunkiem ukończenia Akademii jest pozytywny wynik z testu obejmującego wiedzę z przedsiębiorczości. Uczestnicy Akademii otrzymują dyplomy ukończenia Akademii. Szkoły uczestniczące w projekcie na zakończenie uzyskują certyfikaty.

Zgodnie z harmonogramem działań programu edukacji ekonomicznej – Akademia Przedsiębiorczości SGGW – 21 kwietnia 2017 r. został przeprowadzony wykład przez panią dr Marzenę Ganc – wykładowcę SGGW na wydziale ekonomicznym na temat „Opracowanie biznesplanu dla przedsiębiorstwa”. Wykład cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony młodzieży.

Kolejny etap program edukacyjnego Akademia Przedsiębiorczości SGGW to konkurs z zakresu przedsiębiorczości, który odbędzie się 19 maja 2017 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW. Uczniowie naszej szkoły będą brać w nim udział, dlatego życzymy uzyskania dobrych wyników.

Maria Kocewiak – CKZiU Nowa Wieś

Udostępnij:
← Wspomnienie o Władysławie Traczyku Święto Szkoły w wareckim gimnazjum →

Dodaj komentarz