Wyjątkowa Noc Muzeów w Warce!

Wyjątkowa Noc Muzeów w Warce!

Za nami kolejna  Noc Muzeów. Jak co roku, warecka placówka aktywnie przyłączyła się do tej akcji, otwierając swe podwoje dla nocnych gości.

Tym razem muzeum było czynne od godz. 16:00 do 1:00. Ostatni Goście weszli do pałacu o północy. Tradycyjnie już pracownicy witali wszystkich w specjalnie przygotowanych stylizacjach, nawiązujących do czasów patrona instytucji. Panie miały na sobie okazałe, bogato zdobione suknie barokowe, panowie natomiast szlacheckie kontusze i żupany. Spotkało się to z entuzjastycznym przyjęciem przez gości, którzy bardzo chętnie wykonywali pamiątkowe fotografie.

Zwiedzający, oprócz dwóch wystaw stałych, tj. „Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA” oraz „Warka – miasto dotknięte historią”, mogli podziwiać wystawę plenerową „Byli tu… 1967-2017” ukazującą znane postacie ze świata kultury i sztuki, które odwiedziły muzeum na przestrzeni 50-ciu lat jego działalności oraz wystawę malarstwa poplenerowego „Wareckie plenery” 1974-2004.

Punktualnie o 22:00 odbył się nocny spacer po parku wraz z przewodnikiem. Chętni – których z uwagi na sprzyjającą pogodę nie brakowało – mogli poznać historię Winiar i pałacyku, a także wysłuchać kilku legend, które w nocnej scenerii brzmiały naprawdę interesująco.

W sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego miało miejsce „Nocne granie”. Wystąpili: Leszek Owczarczyk, Bogdan Sabała, Sławek Klimczuk z zespołem „Ostatnia paczka”, podopieczni Studium Wokalno-Instrumentalnego „Cantabile”  z Warki oraz duet Dariusz Rączka i Eliza Hanisch. Artyści znani i lubiani przez warecką publiczność.

W parkowej altanie, wśród pięknych okoliczności przyrody, Warecki Klub Gier Planszowych „Warg” prezentował grę „Wrzesień 1939”, zawierającą modele i figurki historyczne z wojny obronnej Polski. Na specjalnie przygotowanych makietach każdy mógł wziąć udział w wojskowej potyczce i spróbować swoich sił w roli stratega. Klub Gier Planszowych wspomagany był przez  grupę rekonstrukcyjną z Warki.

Wśród dodatkowych atrakcji była ciesząca się ogromną popularnością fotobudka, w której można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych gadżetów: masek, peruk, kapeluszy. Na zwiedzających czekały też: kawiarenka na tarasie, grill bar oraz leżaki do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wszystko to sprawiło, że była to piękna noc. Dziękujemy wszystkim Gościom  za wyjątkowe odwiedziny. Do zobaczenia za rok!

 

Marzena Pawłowska

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

Fot. Rafał Donica

Udostępnij:
← Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta Żywa flaga biało-czerwona →

Dodaj komentarz