Sukces uczennicy PSP Michałów

Sukces uczennicy PSP Michałów

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy ojcowiznę”, którego celem jest odkrywanie i popularyzacja miejsc ważnych i wartych poznania w swoim regionie. Duży sukces osiągnęła uczennica PSP Michałów – Gabriela Jasińska z klasy I za pracę: „Moje wędrówki po Mazowszu”. Najpierw zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych w kategorii indywidualnej w regionie radomskim, a następnie w województwie mazowieckim. Jej praca została przekazana do etapu ogólnopolskiego.

23 kwietnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy ojcowiznę”. Praca Gabrysi Jasińskiej znalazła się wśród 7 najlepszych prac w Polsce w kategorii szkół podstawowych.   Ostatecznie uczennicy z PSP w Michałowie przyznano nagrodę specjalną ufundowaną przez miesięcznik „Poznaj swój kraj”, który jest współorganizatorem konkursu. Jej praca zostanie wydrukowana w jednym z najbliższych numerów tego czasopisma.

Podsumowanie Centralnego Zlotu Laureatów XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego PTTK „Poznajemy ojcowiznę” odbyło się w Witnicy w dniach 26-28 maja 2017 roku.  Prezes Zarządu Głównego PTTK Roman Bargieł podziękował autorom nagrodzonych prac oraz wręczył laureatom i ich nauczycielom pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody książkowe i rzeczowe. Gabrysia otrzymała również brązową odznakę PTTK Ziemi Gorzowskiej. I to nie koniec nagród dla naszej szkoły. Otrzymaliśmy roczną prenumeratę czasopisma „Poznaj swój kraj” i bilety wstępu do Wieliczki.

Pierwszego dnia pobytu w Witnicy zostałyśmy wyposażone w fajne plecaki i  kolorowe koszulki. Następnie zwiedzałyśmy z przewodnikiem miejscowy ratusz, kościół, Żółty Pałacyk oraz  Prywatne Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Następnego dnia wzięłyśmy udział w wycieczce krajoznawczej do Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy, Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich oraz w Edukacyjnym Parku Dendrologicznym w Mościcach.  W ostatnim dniu pobytu – w niedzielę uczestniczyłyśmy w wycieczce nad jezioro Gross. Niestety poziom rzeki uniemożliwił nam dotarcie do  Parku Narodowego „Ujście Warty”.  Przed odjazdem zwiedziłyśmy pałac i park przypałacowy w Dąbroszynie.

W Witnicy na Ziemi Gorzowskiej  przyjęto nas bardzo gościnie. Otrzymałyśmy bezpłatne zakwaterowanie i pożywienie.  Warto dodać, że naszym przewodnikiem był były wieloletni prezes PTTK Gorzów pan Zbigniew Rudziński – postać niezwykle zasłużona dla regionu i założyciel Parku Dendrologicznego. Nasz pobyt w Witnicy wspominamy z sentymentem. Poznałyśmy tam wielu ciekawych ludzi i zdobyłyśmy nowych przyjaciół.

Grażyna Wachnik PSP Michałów

Udostępnij:
← Szkolne skarby w niedzielę na dużej scenie Gwiezdne Wojny na wareckim rynku →

Dodaj komentarz