W Ostrołęce było rodzinnie, zdrowo i sportowo

Wiadomości 21 czerwca 2017
W Ostrołęce było rodzinnie, zdrowo i sportowo

To była nietuzinkowa impreza plenerowa pod hasłem „ Rodzinnie, zdrowo i sportowo”. Festyn 11 czerwca rozpoczęła dyrektor szkoły od gorącego powitania gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele   władz gminy – Pani wiceburmistrz Teresa Knyzio, Pani przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Krystyna Kurach , Pan radny Piotr Gawroński , inspektor do spraw oświaty Pani Małgorzata Iskra oraz Pan dyrektor CESiR-u Marian Górski , sołtysi okolicznych wsi, Zarząd OSP w Ostrołęce  oraz cała społeczność szkolna z rodzinami. Bogaty zestaw atrakcji przyprawiał o zawrót głowy. Było coś zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Spragnieni przeżyć artystycznych, podziwiali efektowne występy uczniów. Oczywiście najwięcej emocji dostarczyły popisy najmłodszych artystów. Wszyscy uczestnicy przeglądu szkolnych talentów zebrali zasłużone oklaski i zachwyty. A że stawiamy na aktywność i ruch, dlatego ogromnym powodzeniem cieszyło się dziesięć sportowych stanowisk, na których dzieci i rodzice sprawdzali swoje możliwości fizyczne. Zestaw sportowych niespodzianek z pewnością zadowolił każdego. Emocje sięgały zenitu i nie wiadomo, kto bardziej przeżywał rozgrywki: grający czy kibice? Ale to nie koniec atrakcji. Organizatorom zależało na tym, aby wychowankowie – chociaż są jeszcze dziećmi – posiadali podstawową wiedzę na temat zachowania w sytuacjach trudnych – potrafili udzielić pomocy przedmedycznej, stąd obecność uczniów z Sekcji Ratownictwa Medycznego z Liceum im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Każdy mógł sprawdzić się w ratowaniu poszkodowanych w zaimprowizowanych wypadkach. Jednak niewątpliwie gwiazdą tego festynu okazała się instruktor bokwy – Pani Jolanta Gawrońska, która porwała do zabawy tanecznej nie tylko miłośników tańca , ale większość uczestników imprezy . Jesteśmy przekonani, że zaraziła nas swoją pasją do fitnessu . Warto także wspomnieć o kąciku zdrowia i urody, gdzie właściciele lokalnej pasieki , Państwo Tuszyńscy, przedstawiali informacje o życiu pszczół , dobroczynnym działaniu miodu i zachęcali do degustacji słodkich wyrobów. Pomocą edukacyjną i prewencyjną służyła policja- z Panem dzielnicowym Andrzejem Dudą. Dzieci chętnie oglądały wóz patrolowy, a nawet zasiadały za jego kierownicą.

Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi mogli naskakać się do woli na olbrzymim dmuchańcu i poturlać w ogromnej kuli. Finał imprezy był rewelacyjny. Na scenie pojawiła się animatorka i zahipnotyzowała wszystkich – tych małych i dużych- festiwalem baniek mydlanych. Było wiele radości i śmiechu.

W tym dniu wszystkie łasuchy powinny czuć się dopieszczone, gdyż stoły po prostu się uginały pod ciężarem mistrzowskich specjałów przygotowanych przez rodziców.

Bawiliśmy się wybornie . Było wesoło, miło, smacznie, zdrowo i kolorowo, po prostu rodzinnie. Nasza wspaniała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie ogromne wsparcie Urzędu Miasta i Gminy w Warce, MCMS Warka, Instruktora bokwy i Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce. Dziękujemy ! I do zobaczenia za rok.

 

 

 

Udostępnij:
← Niewidomy za kierownicą powraca! Trzecia edycja w Warce 25 czerwca! Muzyczne powitanie lata →

Dodaj komentarz