Więcej
    Strona głównaInstytucjeTo był czas szkolnych festynów

    To był czas szkolnych festynów

    Minął czerwiec, a wraz z nim czas przygotowań do waka­cji, zabawy i pokazywania twór­czości artystycznej dzieci i mło­dzieży. Szkoły w gminie Warka aby nagrodzić uczniów za ich całoroczną pracę i naukę zorga­nizowały pełne atrakcji pikniki!

    Każda ze szkół bawiła się w inny sposób, ale wszystkie imprezy łączyło z pewnością jedno – szeroki uśmiech na twarzy każdego dziecka! Szkol­ny piknik to dzień na który czeka­ją przede wszystkim uczniowie, ale równie cieszą się z nich rodzice i na­uczyciele. Dlaczego? Ponieważ mogą zobaczyć swoje dzieci na dużej scenie, dostrzegać ich postępy i radość, któ­rą daje im szkoła. Jest to dzień kiedy dzieci, rodzice i nauczyciele są razem i wspólnie się bawią. A tegoroczne pikniki były barwne, szalone i pełne atrakcji!

    PSP im. Stefana Kardynała Wy­szyńskiego we Wrociszewie – 21 maja

    „Nie bój się chcieć” pod takim hasłem odbył się tegoroczny piknik w PSP im. Stefana Kardynała Wy­szyńskiego we Wrociszewie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Rzecznik Praw Dziecka. Pogoda, która spędzała sen z powiek organi­zatorów od kilku tygodni racząc nas zimnem i deszczem, tego dnia okazała się łaskawa. Od rana świeciło słońce, a nieliczne chmury ozdabiały niebo. Nasza placówka otworzyła gościnne progi dla uczniów, rodziców, sympa­tyków szkoły i społeczności lokal­nej. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali występy artystyczne, a liczne atrakcje uświetniały całą uro­czystość. Dzięki słonecznej pogodzie i zaangażowaniu organizatorów, fe­styn przebiegał pomyślnie, a wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia zostały zrealizowane. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Tego typu imprezy pozytywnie wpływają na wzmocnie­nie więzi rodzinnych, integrację ro­dziców ze szkołą. Są okazją do aktyw­nego i pożytecznego spędzania czasu wolnego i promują wizerunek szkoły.

    Centrum Kształcenia Zawodowe­go i Ustawicznego w Nowej Wsi – 28 maja

    W niedzielne popołudnie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, odby­ła się wyjątkowa uroczystość: Dzień Otwarty CKZiU, połączony z kon­certem „Dla Naszych Mam” z okazji Dnia Matki, pokazami maszyn rol­niczych i sadowniczych, wykładami oraz biesiadą rodzinną. W przygoto­waniach do tego wydarzenia aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy szko­ły, uczniowie i słuchacze.

    Odwiedzający nas goście – m.in. gimnazjaliści z rodzicami – mogli zo­baczyć bogato wyposażone pracownie oraz zapoznać się z ofertą dydaktycz­ną szkół dla młodzieży i dorosłych. Chwilę po godzinie 16:00, na scenie rozpoczął się uroczysty koncert „Dla Naszych Mam”, któremu przysłuchi­wali się zaproszeni goście. Zaprezen­towały się dzieci, młodzież i chóry z terenu całego powiatu grójeckiego. Wszyscy wykonawcy zostali nagro­dzeni gromkimi brawami publiczno­ści, otrzymali także pamiątkowe dy­plomy oraz słodkie upominki.

    Od początku imprezy goście mogli odwiedzać stoiska współor­ganizatorów. W sali gimnastycznej Centrum odbyły się wykłady o te­matyce branżowej, promujące zalety specjalistycznych maszyn sadowni­czych i nowe technologie prowadze­nia upraw. W sadzie dydaktycznym Centrum przeprowadzono pokazy działania przedstawianych wcześniej maszyn.

    Podczas Dnia Otwartego w CKZiU w Nowej Wsi udowod­niono, że w tej szkole nauczanie jest pełne nowatorskich rozwiązań, wdra­żanych przez realne doświadczenia. W szeroko rozumianym procesie dy­daktycznym szkołę wsparli współor­ganizatorzy i sponsorzy uroczystości oraz przyjaciele Centrum. Wszyst­kim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tej szkolnej uroczysto­ści, serdeczne podziękowania składa Dyrekcja i cała społeczność szkolna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

    PSP w Michałowie – 1 czerwca

    Obchody Dnia Dziecka nie mogą zostać pominięte w żadnej szkole. Dzieci w tym dniu powinny czuć się wyjątkowo od chwili wejścia do szkoły do momentu jej opuszcze­nia. Muszą być przekonane, że na­uczyciele czekają na nie i że przygo­towali coś szczególnego, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. W naszej szkole do tych przygotowań włączy­li się nauczyciele, rodzice oraz panie z klubu seniora „Michałowskie Po­ziomki”. Panie odpowiedzialne za uroczystość przygotowały różne kon­kurencje rekreacyjno – sportowe.

    Uczniowie podzieleni zostali na 3 grupy: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI i brali udział w nastę­pujących konkurencjach sportowych: bieg z przeszkodami, bieg spętanych, skaczące piłki, slalom z woreczkiem, „ciężarówka” – bieg z przenoszeniem pluszaków, przeciąganie liny, mecz piłki nożnej – chłopcy, „baloniada” – dziewczynki.

    W czasie rozgrywek sportowych dodatkową atrakcją było malowanie „buziek”. Po zawodach sportowych na wszystkich zawodników czekał poczęstunek przygotowany przez ro­dziców i łakocie, którymi kusiły za­przyjaźnione panie z klubu seniorów „Michałowskie Poziomki”.

    ZS-P im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi – 6 czerwca

    Szkoła podstawowa w Nowej Wsi celebrowała święto dzieci z ca­łymi rodzinami. Uroczystość rozpo­częły Przedszkolaki wystawieniem przedstawienia „Brzydkie kaczątko”. Równolegle do występu odbywał się turniej szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły oraz konkurs plastyczny „Moja Rodzina”. Po zajęciach w szkole dzie­ci wraz z rodzicami uczestniczyły we wspólnym grillowaniu. Swoje liczne talenty można było zaprezentować w konkursie „Szkolny Mam Talent”, a siły sprawdzić w licznych konkur­sach sprawnościowych. Ogromnym powodzeniem cieszyła się „Baloniada” czyli gra w siatkówkę z użyciem ba­lonów napełnionych wodą. Oj! Nieje­den po turnieju wyglądał jak zmokła kura. Wszystkim dopisywały świetne humory. Dzieci nie mogą doczekać się co przyniesie przyszły rok, a Rodzice obiecują wielką niespodziankę.

    PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach – 11 czerwca

    W Konarach już po raz kolejny odbył się festyn, który tradycyjnie gromadzi mieszkańców wsi i okolic. Uczestni­czyły w nim trzy pokolenia – dzieci, rodzice i dziadkowie. Przybyli rów­nież przedstawiciele władz samorzą­dowych. W czasie, gdy milusińscy okupowali stoisko z balonikami, ma­lowaniem buziek i zaplataniem war­koczyków oraz urządzenia rekreacyjne sponsorowane przez Burmistrza War­ki, dorośli chętnie degustowali specja­ły z grilla i kawiarenki. Zainteresowa­nie dzieci budził samochód strażacki, który na ten dzień druhowie z OSP udostępnili do oglądania. Impreza odbywała się wśród pięknej zieleni otaczającej szkołę i na nowoczesnym boisku sportowym. Na scenie zaś trwała prezentacja uczniowskich mu­zycznych talentów. Wspaniała pogoda podsycała sielankowy nastrój. Czuło się tu dobry klimat. Było rodzinnie, przyjemnie, kulturalnie i… smacznie. Taką karkówkę i takie ciasta można zjeść tylko raz w roku w Konarach, na festynie rodzinnym. Organizację pik­niku wszyscy ocenili na piątkę z plu­sem. Rodzice spisali się wspaniale, dopracowali wszystko w każdym calu. Frekwencja rośnie z roku na rok. Tego wydarzenia na prawdę nie można było przeoczyć!

    PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce – 11 czerwca

    To była nietuzinkowa impreza plenerowa pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo i sportowo”. Festyn w Ostro­łęce rozpoczęła Dyrektor szkoły Dorota Iskra od gorącego powita­nia gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz gminy – wice­burmistrz Teresa Knyzio, Przewodni­cząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kul­tury i Sportu Krystyna Kurach, Radny Jacek Gawroński, inspektor ds. oświa­ty Małgorzata Iskra oraz Dyrektor CeSiR Marian Górski, sołtysi oko­licznych wsi, Zarząd OSP w Ostro­łęce oraz cała społeczność szkolna z rodzinami. Bogaty zestaw atrakcji przyprawiał o zawrót głowy. Było coś zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Spragnieni przeżyć artystycznych, po­dziwiali efektowne występy uczniów. Wszyscy uczestnicy przeglądu szkol­nych talentów zebrali zasłużone oklaski i zachwyty. A że stawiamy na aktywność i ruch, dlatego ogromnym powodzeniem cieszyło się dziesięć sportowych stanowisk, na których dzieci i rodzice sprawdzali swoje możliwości fizyczne. Ale to nie koniec atrakcji. Organizatorom zależało na tym, aby wychowankowie – chociaż są jeszcze dziećmi – posiadali podstawo­wą wiedzę na temat zachowania w sy­tuacjach trudnych – potrafili udzielić pomocy przedmedycznej, stąd obec­ność uczniów z Sekcji Ratownictwa Medycznego z Liceum Im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Każ­dy mógł sprawdzić się w ratowaniu poszkodowanych w zaimprowizowa­nych wypadkach. Jednak niewątpliwie gwiazdą festynu okazała się instruktor bokwy – Jolanta Gawrońska, która porwała do zabawy tanecznej nie tyl­ko miłośników tańca, ale większość uczestników imprezy. Warto także wspomnieć o kąciku zdrowia i uro­dy, gdzie właściciele lokalnej pasieki, Państwo Tuszyńscy, przedstawiali in­formacje o życiu pszczół, dobroczyn­nym działaniu miodu i zachęcali do degustacji słodkich wyrobów. Pomo­cą edukacyjną i prewencyjną służyła policja – z dzielnicowym Andrzejem Dudą.

    Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi mogli naskakać się do woli na olbrzymim dmuchańcu i potur­lać w ogromnej kuli. Finał imprezy był rewelacyjny. Na scenie pojawiła się animatorka i zahipnotyzowała wszystkich – tych małych i dużych – festiwalem baniek mydlanych. Było wiele radości i śmiechu. W tym dniu wszystkie łasuchy powinny czuć się dopieszczone, gdyż stoły po prostu się uginały pod ciężarem mistrzowskich specjałów przygotowanych przez ro­dziców. Bawiliśmy się wybornie. Było wesoło, miło, smacznie, zdrowo i ko­lorowo, po prostu rodzinnie. Nasza wspaniała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie ogromne wsparcie Urzędu Miasta i Gminy w Warce, MCMS Warka, Instruktora bokwy i Rady Ro­dziców przy Publicznej Szkole Pod­stawowej w Ostrołęce. Dziękujemy! I do zobaczenia za rok.

    PSP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce – 14 czerwca

    Środowy poranek przywitał nas niezbyt sprzyjającą aurą – wietrznie, pochmurno, momentami deszczowo. Wszystko do chwili ofi­cjalnego otwarcia corocznie odbywa­jącego się na placu przed Publiczną Szkołą Podstawową Festynu Rodzin­nego. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale i dorosłych mieszkańców Warki. Podczas tegorocznego przedsięwzię­cia społeczność „Jedynki” udała się w podróż dookoła świata.

    Niecodzienność tej wyprawy po­legała na tym, że uczniowie poszcze­gólnych oddziałów i klas pod czujnym okiem swoich wychowawców prezen­towali krótki występ poświęcony wy­losowanemu wcześniej krajowi – stąd tytuł „Boso przez świat”. Na barwnej scenie działo się bardzo wiele: ryt­miczna salsa, nostalgiczne flamenco czy dynamiczne kroki kowbojów, bardzo szybko przepędziły ciemne chmury gromadzące się nad boiskiem. Całości dopełniały wspaniałe stroje występujących przygotowane lub za­kupione przez niezwykle zaangażo­wanych rodziców. Uczniowskie wy­stępy zostały „okraszone” wspaniałą konferansjerką dwojga nauczycieli: Edyty Wachnickiej i Wacława Cury­ło, którzy mimo początkowej tremy, doskonale poradzili sobie z powierzo­nym im zadaniem.

    W przerwach między występa­mi można było zapoznać się z kulturą poszczególnych krajów, spróbować regionalnych potraw czy też zapoznać się z ciekawostkami o danym pań­stwie. Trzeba przyznać, że organiza­torzy naprawdę dobrze wywiązali się zadania, a stoiska poszczególnych klas kusiły swą oryginalnością i różnorod­nością smakołyków. Czas wypełniony rytmiczną muzyką minął niepostrze­żenie, pozostały wspaniałe wrażenia i niecierpliwe oczekiwania na kolejny festyn.

    Redakcja Warka24.pl
    Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

    NAJPOPULARNIEJSZE