Zafilcowane środy

Zafilcowane środy

28 czerwca i 5 lipca na wareckim rynku odbyły się kolejne, ciekawe zajęcia. Kawiarnia Galeria Rynek przygotowała bezpłatne warsztaty filcowania na mokro. Jest to technika specjalnego układania wełny z pomocą wody i mydła. Podczas warsztatów powstały naprawdę ciekawe elementy dekoracyjne!

Pierwsze spotkanie w Skrzynce Kontaktowej to zapoznanie uczestników z techniką filcowania, a także wykonanie pierwszej ozdoby – marchewki. Wbrew pozorom filcowanie nie było takie proste, jednak każdemu uczestnikowi udało się osiągnąć zamierzony efekt. Podczas drugiego spotkania idąc tematem przewodnim: „warzywa i owoce” uczestnicy warsztatów wykonali jabłuszka oraz strączki groszku.

Kolejne spotkania z środowym filcowaniem zaplanowane są na 12 i 19 lipca, oczywiście w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku.

Projekt „Na straganie – środowe filcowanki” realizowany jest przez Kawiarnię Galerię Rynek w ramach programu „Skrzynka z Kulturą.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

← Wycieczka do Szkółki Owocowej w Bończy Tango Argentyńskie dla każdego →

O Autorze

Dworek na Długiej w Warce - Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

Dodaj komentarz