Rusza warecka edycja „Szlachetnej Paczki”

Rusza warecka edycja „Szlachetnej Paczki”

Po sukcesie zeszłorocznego finału Szlachetnej Paczki w rejonie Warka, przyszedł czas rozpoczęcia przygotowań do kolejnej edycji. Szlachetna Paczka w Warce po raz DRUGI i na pewno nie ostatni!

Jak większość z nas wie Szlachetna Paczka jest to ogólnopolski projekt bezpośredniej pomocy, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Projekt łączy ze sobą setki tysięcy osób z całego kraju i sprawia, że stajemy się wrażliwsi na ludzką krzywdę.

W tym roku zaczynamy działania dużo wcześniej. Wiele rzeczy dotyczących szkoleń, rekrutacji i wdrażania wolontariuszy zostało usprawnionych, dzięki czemu mam nadzieję zbudować prężny zespół SuperW najpóźniej do końca wakacji. Osobiście jestem już po niezbędnych szkoleniach i wdrażaniach, dlatego też nie zamierzam tracić czasu i pomimo okresu wakacyjnego biorę się ostro do pracy – mówi Agata Łuczak, nowy Lider Szlachetnej Paczki rejonu Warka.

Duża część Wolontariuszy z poprzedniej edycji pozostała w wareckiej Drużynie, niestety z różnych przyczyn część z nich musiała zrezygnować z tej funkcji. W związku z tym ogłoszona została rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki rejonu Warka! To oni są potrzebni aby rejon mógł dobrze funkcjonować, to oni odwiedzają potrzebujące rodziny i podejmują decyzje o ich włączeniu do projektu, to oni bezpośrednio współpracują z darczyńcami i wspierają Lidera. Aby zostać wolontariuszem należy wejść na stronę www.superw.pl, odszukać na mapie rejon Warka, a następnie zarejestrować się wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszami mogą zostać tylko osoby pełnoletnie. Zgłoszenia można dokonać do końca sierpnia 2017r.

Potrzebujemy również historii rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Przed wizytą wolontariuszy z taką rodziną należy najpierw podpisać „Zgodę wstępną” z ich przedstawicielem. Rodziny można zgłaszać za pośrednictwem instytucji społecznych (szkoły, przedszkola itp.) do Lidera Rejonu – Agaty Łuczak (e-mail: agatka.luczak@gmail.com) do końca września 2017r. Otwarcie bazy rodzin planowane jest na 18 listopada 2017r., a weekend cudów czyli Finał Szlachetnej Paczki na weekend 9-10 grudnia 2017r.

Wierzę, że w wielu z Was drzemie chęć mądrej pomocy. Dlatego nie czekaj, zgłoś się, spróbuj! Pamiętaj „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Razem możemy robić rzeczy niemożliwe!

Lider rejonu Warka -Agata Łuczak

agatka.luczak@gmail.com, tel. 604545245

Udostępnij:
← Moderato zagra podczas The Tall Ships Races w Szczecinie To była magiczna "SpłyWarka"! →

Dodaj komentarz