Malowane Lato w Bończy

Malowane Lato w Bończy

Wakacje. Czas odpoczynku, wyjazdów, poznawania nowych miejsc i osób. Nie wszystkie dzieci spędzają czas poza domem, zwłaszcza te najmłodsze, dla których samodzielny wyjazd na obóz czy kolonię to jeszcze zbyt duże wyzwanie. Maluchy często snują się po domu lub przesiadują przed telewizorem, a przecież wakacje na wsi nie muszą być nudne!

Malowane lato z literaturą w tle – pod takim hasłem odbywały się wakacyjne spotkania artystyczne zorganizowane w Świetlicy w Bończy przy wsparciu Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Zajęcia były realizowane w ramach projektu animacyjno-edukacyjnego Mazowieckiego Instytutu Kultury, który to projekt swoim zasięgiem obejmuje obszar całego Mazowsza i odbywa się w kilkunastu miejscowościach.

Oferta dwutygodniowych spotkań została przygotowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi. W zajęciach brały udział również dzieci z sąsiednich miejscowości, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie inicjatywy. Wszystkie spotkania były bezpłatne, odbywały się trzy razy w tygodniu od 3 do 21 lipca.

Każde spotkanie to nowa przygoda, każdemu towarzyszą nowe wyzwania i nowe emocje. To czas spędzony na wspólnym czytaniu i słuchaniu fascynujących opowieści, malowaniu, wycinaniu i poznawaniu zaskakujących technik plastycznych, a wszystko w atmosferze nieskrepowanej zabawy pod czujnym okiem Anny Szydło specjalistki od pobudzania dziecięcej kreatywności. Były Pirackie Opowieści, Przygoda na Czarnym Lądzie, Kosmiczna Odyseja i poznawanie sekretnego życia roślin, a wszystko po to by uruchomić wyobraźnię i zerwać z wakacyjną nudą.

Efekty pracy małych artystów zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas sierpniowego pikniku, który odbędzie się 13 sierpnia w Bończy. Na zakończenie cyklu warsztatów pięć najlepszych prac będzie stanowiło część wystawy eksponowanej w Mazowieckim Instytucie Kultury. Jednocześnie powołana zostanie komisja, która z utworzonej kolekcji wybierze najlepsze prace danej edycji. Prace te zostają uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu, który będzie wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu. Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe.

Projekt „Malowane Lato” zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas gali prezentowana jest wystawa, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia zazwyczaj występ młodych, zdolnych artystów.

Redakcja

 

Udostępnij:
← Metamorfoza Pan Gabrieli dobiegła końca! Wareccy Diabetycy na Ziemi Sądeckiej i Słowacji →

Dodaj komentarz