Przepyszne „Jabłko na Widelcu 4″… Musztarda… ale jaka!

Przepyszne „Jabłko na Widelcu 4″… Musztarda… ale jaka!

W czerwcu, na łamach miesięcznika „Kurier Warecki”, rozpoczęliśmy prezentację potraw i produktów wyróżnionych certy­fikatem „Jabłko na Widelcu”, będącego jednym z elementów projektu „Jabłko­wa Warka – Owoc Naszej Pasji”. Wareccy restauratorzy przygotowali przepyszne dania na bazie wareckich jabłek. Spe­cjalnie dla czytelników Kuriera a teraz i portalu www.warka24.pl stworzyliśmy menu, które zaspokoi gusta nawet najwybredniejszego smakosza.

Czwarty certyfikowany produkt to Musztarda „Chwilowo pali nas” przygotowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Bończa”. Musztarda dostępna jest w specjalnie oznaczonych gospodarstwach w Bończy, cena produktu – 7,00 zł.

Musztarda „Chwilowo pali nas” jest sporządzona na bazie wyjątko­wych jabłek wyprodukowanych przez sadowników z Bończy. Musztarda owocowa jest próbą pokazania konsumentowi róż­norodnego, często zaskakującego oblicza jabłka. „…chwilowo pali nas” jest średnio ostrą musztar­dą z całymi ziarnami gorczycy, w typie musztard francuskich. Jej słodko-ostry smak jest idealnym dodatkiem do mięs, serów oraz składnikiem dressingów i sosów – zachwala produkt Dorota Przybylska ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Bończa”- autorka receptury.

Zapraszamy do konsumpcji i do śledzenia artykułów o całej serii produktów nagrodzonych certyfikatem „Jabłko na Widelcu”.

Pełna lista produktów wraz z cenami… kliknij tutaj.

Projekt „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowany jest w ramach Programu Partnerstwa PAFW ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Udostępnij:
← Opaleni i szczęśliwi wrócili z rejsu! Kronika policyjna i dwa słowa od Komendanta →

Dodaj komentarz