Kronika policyjna i dwa słowa od Komendanta

Instytucje, Wiadomości 29 sierpnia 2017
Kronika policyjna i dwa słowa od Komendanta

W dniu 10 lipca 2017 roku w Warce nieustalony do chwili obecnej sprawca działając na szkodę mieszkańca powiatu białobrzeskiego z szafki na terenie basenu miejskiego dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Honor X4.

W nocy z dnia 11 na 12 lipca 2017 roku w miejscowości Wrociszew gm. Warka z terenu niezamkniętego budynku gospodarczego nieustaleni do chwili obecnej sprawcy działając na szkodę mieszkańca Wrociszewa dokonali kradzieży quada m-ki Yamaha typ Grizzly.

Dwa słowa Komendanta

Wakacje upływają na terenie gm. Warka dosyć spokojnie, od początku lipca odnotowano pojedyncze zdarzenia o charakterze kryminalnym, Warka jest miastem bezpiecznym. To nie oznacza jednak, że nie ma obszarów na którymi trzeba jeszcze mocno pracować. Przeciwnie,  działania podległych mi policjantów będą dalej ukierunkowywane na efektywną służbę patrolową oraz na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z którymi borykają się na co dzień mieszkańcy Warki.

Docierają do nas sygnały o konieczności zintensyfikowania służby patrolowej na terenach największych osiedli mieszkaniowych w Warce. Będziemy zwracali szczególną uwagę na osoby, które swoim zachowaniem faktycznie mogą zakłócać ład i porządek publiczny utrudniając tym samym życie mieszkańców. Szczególną uwagę będziemy zwracali także na bezpieczeństwo w okolicy dworca PKP w Warce, gdyż jest to miejsce z którego korzysta codziennie wiele osób.

Podkreślam także, że nie zapominajmy o sprawach zakończonych w których nie ustalono sprawców przestępstw, dzięki aktywnej postawie mieszkańców i przekazanym informacjom – w miesiącu sierpniu policjanci z Komisariatu Policji w Warce rozwiązali „zagadki” włamania do domu jednorodzinnego na terenie gminy Warka oraz kradzieży elementów ogrodzenia, która miała miejsce w innej miejscowości naszej gminy. Sprawcy zostali rozliczeni, odzyskano także część skradzionego mienia.

Prosiłbym o dalsze aktywne przekazywanie informacji do dzielnicowych Komisariatu Policji w Warce, przypomnę adresy mailowe poszczególnych dzielnicowych co może ułatwić anonimowe przekazywanie informacji: asp. Andrzej Duda: dzielnicowy.warka1@ra.policja.gov.pl; asp. sztab. Jarosław Wieczorek: dzielnicowy.warka2@ra.policja.gov.pl; mł. asp. Aneta Ścisłowska: dzielnicowy.warka3@ra.policja.gov.pl.

Polecam ponownie aplikację „Moja Komenda” dzięki której w łatwy i szybki sposób możemy kontaktować się z dzielnicowym z naszego rejonu służbowego.

Kończąc, życzę jak zwykle dużo spokoju oraz bezpiecznych powrotów z miejsc wakacyjnego wypoczynku.

Komendant Komisariatu Policji w Warce

kom. Marcin Mieńkowski

Udostępnij:
← Przepyszne "Jabłko na Widelcu 4"... Musztarda... ale jaka! Zostań Lewandowskim! →

Dodaj komentarz