Zgłoś „Miejsce Przyjazne Seniorom”!

Zgłoś „Miejsce Przyjazne Seniorom”!

Sieć Aktywnych Seniorów wraz ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. zaprasza do udziału w II Edycji Akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Można zgłaszać organizacje, instytucje, firmy z powiatu grójeckiego, w których osoby starsze czują się miło i są godnie traktowane, ich oferta odpowiada na potrzeby starszych mieszkańców, a także wyróżniają się usługami oraz zniżkami specjalnie skierowanych do tej grupy. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października. Wybrane miejsca otrzymają certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom”.

Inspiracją do tego działania był pomysł liderów grup senioralnych, którzy zwrócili uwagę na potrzebę promowania tych miejsc w środowisku, które wychodzą naprzeciw potrzebom osób starszych i jednocześnie w ten sposób ułatwiają im aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie. Chodzi o z jednej strony o zwiększenie dostępności oferty dla seniorów w środowisku lokalnym, a z drugiej jest to jednocześnie okazją do wyrażenia przez seniorów wdzięczności za dotychczasową działalność ich Partnerów.

Jak dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia może dokonać osoba fizyczna np. sołtys, członek grupy senioralnej, senior niezrzeszony lub adresat akcji tj. organizacja pozarządowa, firma czy instytucja.  Aby dokonać zgłoszenia należy kliknąć TUTAJ i  wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmuje Organizator – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Jak nastąpi wybór, co będzie oceniane?

Wnioski będą podlegać ocenie przez Komisję, w skład której wejdą seniorzy. Komisja wybierze te miejsca przyjazne, które w największym stopniu spełniają przynajmniej 3 kryteria z wymienionych: łatwy dostępu do informacji, dostosowanie infrastruktury, miła obsługa, przyjazna atmosferą, możliwość rozwoju lub oferta i specjalne ulgi dla osób starszych. Szczegółowo kryteria zostały opisane w Regulaminie.

Co zyska certyfikowane miejsce?

Wyróżnione miejsce otrzyma bezpłatny Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” na okres roku. Dowodem wyróżnienia będzie możliwość posługiwania się wizualizacją akcji w formie nalepek na witrynie, plików elektronicznych z certyfikatem do zamieszczenia na stronie internetowej oraz certyfikatu w ramie. Uroczyste uhonorowanie wyróżnionych „Miejsc Przyjaznych Seniorom” odbędzie się w listopadzie w ramach Święta Społeczników Powiatu Grójeckiego. Wyróżnione miejsce będzie promowane np. na stronach internetowych i w prasie.

Jak skorzystają seniorzy?

W efekcie Akcji powstanie upubliczniona lista Miejsc Przyjaznych Seniorom, z której będą mogły korzystać osoby 60+. To dla nich cenna wskazówka przy organizacji np. imprez, wydarzeń, działań aktywizujących osoby starsze.

REGULAMIN PDF

REGULAMIN WORD

WNIOSEK PDF

WNIOSEK WORD

Akcja organizowana jest w ramach projektu „Aktywna Sieć Seniorów z Powiatu Grójeckiego” Stowarzyszenia W.A.R.K.A. dofinansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Udostępnij:
← Planszówki rządzą! Konwent WARCON 4 za nami... Turyści na jesiennym szlaku →

Dodaj komentarz