Jarmark Tradycji na wareckim rynku

Jarmark Tradycji na wareckim rynku

2 września (sobota) od godz. 17:00 na wareckim rynku odbędzie się spotkanie z regionalnym folklorem…  Mianowicie będzie to realizacja projektu Stowarzyszenia ANIMATOR pt. „Jarmark tradycji i zabaw ludowych”. Ma on na celu w nowatorski sposób przekonać odbiorców o tym, że „tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”.

W programie wydarzenia znajdują się warsztaty tworzenia instrumentów, warsztaty rękodzielnicze z Seniorami ze Stowarzyszenia Powiatowy Klub Uśmiechniętego Seniora. Nie zabraknie również warsztatów śpiewaczych prowadzonych przez Marię Siwiec. Wyjątkowego klimatu nadadzą stoiska z wytworami artystycznymi lokalnych twórców oraz stragany oferujące przysmaki kuchni regionalnej.

Uwieńczeniem całego wydarzenia będzie potańcówka z Kapelą Lipców z Wygnanowa, która rozpocznie się około 19:30.

Przed „Jarmarkiem”, o godz. 16:00 w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku odbędzie się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Zapraszamy chętnych do czytania oraz do słuchania!

Jarmark tradycji i zabaw ludowych stanie się jednocześnie wstępem do finału projektu Jabłkowa Warka, który będzie miał miejsce podczas Święta Kultury Regionalnej – „Jabłko Fest” 17 września w Nowej Wsi.

Zapraszamy!

Projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie ANIMATOR w ramach Programu Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – „Skrzynka z Kulturą”.

Udostępnij:
← Przepyszne "Jabłko na Widelcu 8"... a może na pierożki? Przepyszne "Jabłko na Widelcu 7"... pora na pora z jabłkiem →

Dodaj komentarz