Olbrzymia inwestycja związana z kanalizacją północnej części gminy rozpoczęta

Olbrzymia inwestycja związana z kanalizacją północnej części gminy rozpoczęta

W trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, a także ochronę środowiska Burmistrz Warki Dariusz Gizka w porozumieniu z Prezesem ZUK podjęli, strategiczne dla rozwoju północnej części gminy, decyzje o rozbudowie sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowie oczyszczalni w Konarach.

Ruszyły prace wykonawcze związane z realizacją tej inwestycji. Pełną parą idą prace nad dwoma etapami w/w inwestycji tj. rozbudową
i przebudową oczyszczalni ścieków w Konarach i budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Podgórzyce gm. Warka.

Pierwszy etap inwestycji pt. „Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Konarach” prowadzi firma Varia-Tech Sp. z o.o. z Warszawy. Została ona wyłoniona jako zwycięzca w wyniku ogłoszonego przez Spółkę ZUK  przetargu formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Drugi etap inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Podgórzyce, gm. Warka” jest realizowany przez Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

Strategia skanalizowania całej Gminy przewiduje również w II etapie skanalizowanie południowej części gminy Warka. Obecnie trwają prace  nad opracowaniem koncepcji w wymaganych standardach w zakresie ochrony środowiska, min. określenia bilansu jakości i ilości ścieków i osadów z poszczególnych miejscowości.

Udostępnij:
← Jabłkowe Lato... na sportowo Duża inwestycja drogowa w Michalczewie →

Dodaj komentarz