Jabłkowe Lato… na sportowo

Jabłkowe Lato… na sportowo

W lipcu i sierpniu uczestnicy „Jabłkowego Lata w Warce” brali udział w zajęciach sportowych, aktywnie prowadzonych przez CeSiR na terenie Orlika, Stadionu Lekkoatletycznego oraz hali sportowej. Zorganizowane zostały turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej, tenisa, gry i zabawy rekreacyjne oraz mini zawody lekkoatletyczne. W zawodach tych zadaniem młodych sportowców było zaliczenie 5 konkurencji: biegu na 60 m., skoku w dal, rzutu piłeczką palantową, pchnięcia kulą i slalomu. Najbardziej do gustów zawodników przypadły skoki w dal i slalom. Niektórzy startowali kilkakrotnie by pobić rekord zawodów. Wynik jednak nie miał większego znaczenia, liczyło się zaangażowanie i chęć podjęcia wyzwania, poznanie nowej dyscypliny i sprawdzenia swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Wszyscy wykazali się hartem ducha i poprawnie ukończyli wszystkie konkurencje.  W między czasie grupa zapalonych piłkarzy szkoliła swoją technikę gry na boisku piłkarskim. Ponadto w przerwach pomiędzy konkurencjami dzieci bawiły się pod kurtyną wodną. Przy wysokiej temperaturze, na stadionie pełnym słońca miło było schłodzić się w rześkim deszczyku.

17 sierpnia na wareckim orliku zakończyliśmy sportowe wakacje. Podczas podsumowania, każdy w tym wachlarzu dyscyplin znalazł coś dla siebie, a na najlepszych czekały medale i nagrody. W ramach imprezy dzieci mogły pograć w badmintona, krykiet, bawić się w berka, skakać na skakankach, hula-hop. Czas szybko nam mijał w aktywnym działaniu i tak dobiegliśmy do uroczystego zakończenia, podczas którego Dyrektor CeSIR Warka Marian Górski wraz z trenerami wręczył najlepszym zawodnikom medale i nagrody za odniesione zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom zmagań za sportowe zaangażowanie, pamiątkowe dyplomy i smaczne lody. Dziękujemy młodym sportowcom i zapraszamy na kolejne sportowe zajęcia już za rok.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ TU

 

Udostępnij:
← Przepyszne "Jabłko na Widelcu 10"... jabłko chili jabłko? Olbrzymia inwestycja związana z kanalizacją północnej części gminy rozpoczęta →

Dodaj komentarz