Moderato z nagrodą Grand Prix!

Moderato z nagrodą Grand Prix!

Orkiestra Moderato wygrała I Festiwal Orkiestr Dętych w Szczecinie. W nagrodę otrzymała 1,5 tysiąca złotych oraz Puchar Prezydenta. W tegorocznym festiwalu, który był jedną z atrakcji szczecińskiego finału The Tall Ships Races, wystartowało dziewięć orkiestr z całego kraju

Czas na podsumowanie udziału orkiestry Moderato podczas I Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie. Wyjazd był niezwykle intensywny, orkiestra była oceniana w trzech kategoriach: koncertu estradowego, przemarszu oraz musztry paradnej. Przez cały czas byli dopingowani przez wiwatujące tłumy szczecińskiej publiczności oraz setki turystów.

W sobotę Moderato zagrało w Szczecinie na Placu Lotników dla zebranej publiczności, gdzie od razu poczuli pozytywne emocje tego miejsca. Następnie wzięli udział w przesłuchaniu konkursowym na estradzie na Łasztowni. W sobotni wieczór mieli niepowtarzalną okazję, by usłyszeć na żywo głos wielkiego artysty, jakim jest Andrea Bocelli. Koncert na Wałach Chrobrego, w klimatycznym otoczeniu żaglowców i około 200 tysięcy ludzi – to było COŚ!

Czas na niedzielę. Był to najbardziej „ruchliwy” dzień – konkurs musztry paradnej w południe, następnie przemarsz podczas parady załóg żaglowców. Każdy orkiestrowicz przyzna, że to było niesamowite doświadczenie. Przez całą trasę towarzyszyły nam łącznie tysiące przechodniów, umilając przemarsz po urokliwych ulicach Szczecina. Trasa kończyła się na Amfiteatrze, gdzie odbył się finał całej imprezy The Tall Ships Races 2017 oraz ogłoszenie wyników dla orkiestr i załóg żaglowców uczestniczących w regatach podczas festiwalu. Na scenie zebrały się wszystkie orkiestry, by wspólnie wykonać kilka utworów. Po nagrodach dla załóg, ogłoszono najwyższą nagrodę Festiwalu Orkiestr Dętych, czyli Grand Prix oraz Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, która powędrowała w ręce orkiestry Moderato!

Jedno jest pewne – ten festiwal, The Tall Ships Races, piękne żaglowce, tłumy wiwatujących ludzi – to wszystko zostanie na długo w naszej pamięci.

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Przepyszne "Jabłko na Widelcu 19"... warecki... jabłecznik Przepyszne "Jabłko na Widelcu 18"... takie Smoothie! →

Dodaj komentarz