Kolejny sukces szkoły w Michałowie

Kolejny sukces szkoły w Michałowie

Program Szkolnych Kas Oszczędności to najstarszy, największy i najbardziej innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci w Polsce.

W organizowanym od niemal 50 lat „Konkursie dla SKO”, PKO Bank Polski co roku nagradza szkoły, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością. Pod koniec roku szkolnego szkoły podsumowują to, co robiły w ramach SKO przez ostatnie kilka miesięcy, a efekty swojej pracy przedstawiają w pracy konkursowej – kronice elektronicznej. Konkurs ma na celu wyróżnienie placówek wychowawczych, które wykazały się największą aktywnością i pomysłowością.

Od kilkunastu lat czołowe miejsca w regionie zajmuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie. Za działalność oraz kronikę konkursową przygotowaną przez opiekuna SKO – panią Elżbietę Chojnacką szkoła zajęła II miejsce w regionie i otrzymała nagrodę finansową wysokości 2000 zł.

Należy dodać, że jest to mała szkoła, a region bankowy duży –  więc i konkurencja duża. SKO w Michałowie podlega pod region detaliczny łódzki, do którego należą: województwo łódzkie, powiaty województwa mazowieckiego (białobrzeski, garwoliński, grodziski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, miasto na prawach powiatu Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński, żyrardowski), powiaty województwa opolskiego (kluczborski, oleski), powiaty województwa śląskiego (miasto na prawach powiatu Częstochowa, częstochowski, kłobucki), powiaty województwa wielkopolskiego (kępiński, ostrzeszowski).

Szkoły uczestniczące w programie SKO mają okazję zaprezentować swoje działania i osiągnięcia nie tylko w konkursowej kronice SKO, ale również na specjalnie stworzonej platformie SzkolneBlogi.pl. Na tej platformie prowadzony jest konkurs „SKO Blog Miesiąca”. W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na tej platformie. Jest ich aż 712. Prezentują tam swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 15 w rankingu „Najpopularniejszych blogów”. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów. I tu również szkoła z Michałowa może pochwalić się osiągnięciami. W edycji 2016/2017 zdobyła dwie nagrody (w marcu i czerwcu).

Członkowie SKO z opiekunem gorąco zachęcają do odwiedzania bloga szkoły w Michałowie i proszą o cenne głosy.

www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-w-michalowie

Udostępnij:
← Wareckie sady w obiektywie XV Wieczór z Kulturą w muzeum! →

Dodaj komentarz