Nowa Wieś na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

Nowa Wieś na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczyło w Dożynkach Powiatu Grójeckiego.

Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Uroczystość łączy obrzędy religijne z festynem o charakterze ludowym. Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbyły się 3 września w Lewiczynie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych. Starannie przygotowane przez uczniów i nauczycieli stoisko i wieniec dożynkowy są wyrazem naszej duchowej przynależności do tradycji agrarnej oraz integracji ze środowiskiem lokalnym.

Nasza szkoła wyróżniała się oryginalnie zaaranżowanym stoiskiem, w którym wzrok widzów przyciągały prace uczniów, a także kolorowe kompozycje jesiennych owoców i kwiatów. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zdobyło uznanie jury w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy w kategorii „Wieniec nowoczesny”. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Oprócz pamiątkowego dyplomu i statuetki od organizatora konkursu – Starostwa Powiatowego w Grójcu – otrzymaliśmy również słodkie upominki od sponsora – sklepu Simply w Grójcu. Mimo niezbyt sprzyjającej aury to wrześniowe niedzielne popołudnie na długo zapisze się w pamięci uczestników i gości Dożynek Powiatu Grójeckiego.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

 

Udostępnij:
← Finał Mazovia EQUI CUP Wareckie sady w obiektywie →

Dodaj komentarz