Metamorfoza w bibliotece 

Metamorfoza w bibliotece 

Samorząd Miasta i Gminy Warka stara się systematycznie poprawiać bazę lokalową swoich jednostek jednocześnie podnosząc komfort korzystania z nich przez mieszkańców. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce – oddział dla dzieci i młodzieży od września rozpoczął funkcjonowanie w wyremontowanym i powiększonym lokalu. Zapraszamy wszystkie dzieci: małe, średnie i te wyrośnięte do odwiedzin w bibliotece, która przeszła totalną metamorfozę.

Przez całe wakacje ekipy remontowe burzyły ściany, stawiały nowe, zrywały stare posadzki, układały gres drewnopodobny, wymieniały okna. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy z Browaru Warka Grupa Żywiec S.A., którzy popołudniami poświęcili swój wolny czas dla dobra naszych dzieci. Dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu w Warce za wsparcie tej inicjatywy. Efekt jest wspaniały.

Kolorowe ściany, regały, bajkowe ilustracje i magiczne wejście (zdjęcie obok), to wszystko zostało wykonane z myślą o młodych czytelnikach.

W najbliższych dniach księgozbiór będzie się powiększał o kolejne nowości, ponieważ otrzymaliśmy dotację w wysokości 15.000 zł z programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zakup Nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Warki za dostrzeżenie naszych potrzeb i przeznaczenie środków finansowych na odkładany przez wiele lat remont biblioteki.

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy pomogli nam stworzyć miejsce z którego możemy być dumni i które spełni oczekiwania wszystkich użytkowników.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce

Udostępnij:
← Szlachetna Warka do dzieła! Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna pozostaje w Warce   →

Dodaj komentarz