Strona głównaInstytucjeCeSiRPiaseczno słabsze tylko dla trzecioligowców Pułaskiego

Piaseczno słabsze tylko dla trzecioligowców Pułaskiego

W minioną sobotę obie drużyny Pułaskiego zmierzyły się z zespołami z Piaseczna.  Trzecioligowcy Pułaskiego na własnym parkiecie pokonali MUKS Piaseczno 84 : 64, zaś na wyjeździe drugoligowcy po emocjonującej dogrywce przegrali z PWiK Piaseczno 114: 122.

W sobotę 2 marca w Centrum Sportu i Rekreacji odbył się mecz miedzy KS PUŁASKI Warka, a MUKS Piaseczno. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Po serii rzutów prowadzili 10 punkami, ale warczanie nie pozostali dłużni. Po krótkiej przerwie na życzenie trenera gospodarzy, Warka zaczęła odrabiać straty, a po celnej trójce Pawła Pirosa zremisowała wraz z syreną kończącą pierwszą kwartę. Druga kwarta była równą grą obu drużyn, ale w kolejnej odsłonie meczu wareccy koszykarze przeszli do ofensywy i zdobyli szesnastopunktowe prowadzenie nad zespołem z Piaseczna. Duża zasługa leży tu po stronie Jarosława Gawrońskiego, Damiana Wawszczyka i Krzysztofa Palińskiego, którzy w ważnych momentach nieomylnie trafiali do kosza. W kolejnej kwarcie wareccy koszykarze dominowali na boisku zwiększając prowadzenie. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Warki 84:64.

Emocji nie brakowało również w Piasecznie gdzie drugoligowy PUŁASKI Warka grał z PWiK Piaseczno. Dla odmiany koszykarze Pułaskiego dobrze weszli w mecz i od pierwszych minut  dominowali na parkiecie. Szybko przełożyło się to na wynik – Pułaski prowadził po pierwszej kwarcie 14 punktami. Niestety w tej samej części meczu kontuzji doznał Maciej Piątek co osłabiło defensywę Warki. W kolejnych częściach, tempo gry wciąż pozostawało na wysokich obrotach. Obie drużyny oddawały celne rzuty, jednak przewaga punktów między Warką, a Piasecznem topniała z minuty na minutę. W ostatniej kwarcie meczu Piaseczno zdołało dogonić Warkę i przełamać wynik na własną korzyść. Od tego momentu szala zwycięstwa przechylała się z akcji na akcję. Regulaminowy czas gry nie dał jednak rozstrzygnięcia meczu. W ostatnich sekundach  celny rzut oddał gracz PWiK i doprowadził  do dogrywki. Zespół Pułaskiego w osłabiony składzie (z powodu kontuzji i kar za faule) nie dał rady w tej części spotkania powstrzymać gospodarzy. Po dobrej grze i zaciętej dogrywce przegrał 114 : 122. Po szesnastu kolejkach KS PUŁASKI Warka zajmuje 8 miejsce w rozgrywkach II ligi i wciąż ma szanse na udział w rundzie PLAY-OFF.

W najbliższą sobotę /9.03/  w CeSiR Warka odbędą się dwa mecze koszykówki. O godzinie 15:00 trzecioligowy KS PUŁASKI Warka zagra z ŻYRARDOWIANKĄ Żyrardów , a 3 godziny później rozpocznie się mecz II Ligi między KS PUŁASKI Warka, a ROSA II Radom.