Aktywny czas dla seniorów w CeSiR

Aktywny czas dla seniorów w CeSiR

W Centrum Sportu i Rekreacji od wielu lat działają dwie prężne grupy seniorów. Inicjatywy podejmowane przez te dwa zespoły wzbogacają życie mieszkańców Warki i okolic, i stanowią alternatywę dla spędzania wolnego czasu przez seniorów. Grupy są otwarte na nowych członków, dlatego też zachęcamy wszystkich w kwiecie wieku do dołączenia do nich. Poniżej prezentujemy co u nich słychać i jakie działania podejmują w najbliższym czasie

Klub Złotego Wieku w Warce

Od 43 lat wareccy seniorzy spotykają się tradycyjnie w czwartki. Ponad 60osobowa grupa wspólnie spędza miło czas wśród rówieśników. Na największej sali w Centrum Sportu i Rekreacji obecnie trwają przygotowania do V Przeglądu Piosenki Senioralnej pt. „Szanujmy wspomnienia”, który odbędzie się 23 września. Na uroczystość wspieraną przez władze miasta swą obecność zapowiedziały zaprzyjaźnione kluby seniora z: Pionek, Kozienic, Garbatki – Letnisko, Sycyny, Zwolenia, Augustowa i Czarnolasu. Co prawda impreza jest zamknięta, ale ponad 250 seniorów będzie miało okazję do wysłuchania piosenek z dawnych lat i wspólnego śpiewania.

Seniorów, którzy mają ochotę działać razem i miło spędzać czas zapraszamy do CeSiR w każdy czwartek –  o godz. 11.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce

Studenci UTW 3 października już po raz 11 usłyszą „Gaudeamus igitur” i rozpoczną naukę w roku akademickim 2017/2018. Już teraz czekają na nich nowe legitymacje, które zostaną wręczone podczas inauguracji.

UTW to nie tylko wykłady, to także realizacja różnych projektów. Obecnie realizują w Inicjatywę Senioralną „Patio – oaza seniora”. Tworzą miejsce przyjazne seniorom na terenie CeSiRowskiego patio. Wykonują z palet siedziska, stoły, hotel dla owadów, galerię kwiatową, a także szyją miękkie i kolorowe siedziska. W poniedziałki o godz. 10 odbywa się gimnastyka dla osób 50 +, a także wspólne spacery z kijkami.

Uczestnicy UTW starają się integrować nie tylko we własnym gronie. 2 września przedstawiciele grupy uczestniczyli w warszawskiej Paradzie Seniorów. Podczas jej trwania mieszkanka naszego miasta Krystyna Pączek zdobyła jedną z głównych nagród w konkursie organizowanym przez Grupę Adamed.

Zapraszamy seniorów żądnych wiedzy na UTW w każdy wtorek godz. 10. Zajęcia będą odbywały się w zmodernizowanej i unowocześnionej sali konferencyjnej CeSiR z wyposażeniem multimedialnym.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Święto Warki... taneczny finał lata! Rekolekcje Odnowy Wiary organizowane przez wspólnotę Mocni w Duchu →

Dodaj komentarz