Seniorzy poznają tajniki komputera i Internetu

CeSiR, Instytucje, Wiadomości 7 października 2017
Seniorzy poznają tajniki komputera i Internetu

Od 9 sierpnia do 19 września w każdą środę i piątek w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Seniorzy z Klubu Złotego Wieku  i Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających w CeSiR  oraz z klubu seniorów w Nowej Wsi uczestniczą w zajęciach komputerowych. W sumie 12 osób pod okiem Damiana Małeckiego zgłębia tajemnice komputera i Internetu.

W ramach warsztatów komputerowych przekazywana jest wiedza i umiejętności z zakresu korzystania z obsługi komputera na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym. W sumie kurs objął 80 godzin szkolenia, a zakończył się egzaminem  potwierdzającym zdobyte umiejętności.

Podczas zajęć seniorzy uczyli się m.in. obsługi komputera z MS Windows, poruszania w sieci internetowej, wysyłania wiadomości e-mail, obsługi: MS Excel, MS Word, podstawowych programów graficznych, komunikatorów. Uczyli się jak wyszukiwać informacje i rozwiązywać codzienne problemy z pomocą komputera. Podczas spotkań poruszane były także tematy bezpiecznego korzystania z Internetu i przeprowadzania transakcji finansowych drogą elektroniczną. Wszystko to by pomóc seniorom lepiej poznać zasady działania systemów i narzędzi komputerowych oraz wyposażyć ich w umiejętności niezbędne do sprawnego korzystania z różnorodnych nowoczesnych technologii informatycznych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Udostępnij:
← …. i będzie mądrze i będzie pięknie Wygrajmy w konkursie EMPIK-u książki dla szkoły w Nowej Wsi! →

Dodaj komentarz