Halina Frąckowiak wystąpi w Warce!

Halina Frąckowiak wystąpi w Warce!

W niedzielę 19 listopada o godz.  18:00 warecka publiczność będzie miała okazję usłyszeć głos Haliny Frąckowiak!

Dama polskiej piosenki wystąpi podczas XVI koncertu z cyklu „Wieczór z Kulturą” w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. W programie niezapomniane przeboje „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Napisz, proszę”, „Papierowy księżyc”, „Dancing Queen”, „Serca gwiazd”. Zapraszamy i polecamy!

Bilety w cenie 85.00 od osoby do nabycia w kasie muzeum: rezerwacja@muzeumpulaski.pl

lub telefonicznie: 48 667 22 67 w. 21. Obowiązuje stroje wizytowe. W cenę wliczono wino oraz przekąski. Miejsca dostępne zgodnie z kolejnością rezerwacji.

 

Halina Frąckowiak – ur. 1947r. Zadebiutowała w dniu swoich 16-tych urodzin jako uczennica Technikum Ekonomicznego w poznańskim Domu Kolejarza w ramach eliminacji do II Festiwalu Młodych Talentów. W maju 1964 rozpoczęła występy w Klubie Stoczni Gdańskiej STER z zespołem „Tony” Ryszarda Poznakowskiego. Na przełomie 1965/66 wróciła do rodzinnego Poznania, wchodząc w skład grupy „Tarpany”. W 1968 roku po raz pierwszy wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wiosną 1969 r. związała swe artystyczne losy z nowo powstałą grupą ABC Andrzeja Nebeskiego. Już pierwsze nagranie Haliny z „ABC”-„Napisz proszę” stało się wielkim przebojem i… muzyczną wizytówką Artystki. Zdobywała kolejne nagrody na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Od 1972 roku rozpoczęła karierę solową. Łącznie nagrała ponad 20 płyt. Wylansowała przeboje takie jak: „Ktoś”, „Czekam tu”, „Napisz, proszę”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Papierowy księżyc”, „Serca gwiazd”, „Dancing Queen”, „Anna już tu nie mieszka”. Nazywana drugą Demarczyk, damą polskiej piosenki…

Info.Muzeum

 

PHOTO : AGATA DYKA

Udostępnij:
← Warecki SPZOZ z coraz większą ofertą Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz