Andrzej Jasiński – honorowy prezes PTTK Warka wyróżniony przez Marszałka

Andrzej Jasiński – honorowy prezes PTTK Warka wyróżniony przez Marszałka

Podczas uroczystej Gali towarzyszącej XI Sejmikowi Turystycznemu Województwa Mazowieckiego w Pałacu w Łochowie wyróżnione certyfikatem zostały osoby szczególnie zasłużone na Mazowszu w dziedzinie turystyki. Wśród tych, którzy zyskali uznanie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika znalazł się wieloletni działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. W. Krawczyka  w Warce Andrzej Jasiński.

Honorowy prezes wareckiego oddziału PTTK przybył na uroczystość wraz z Wiceburmistrz Teresą Knyzio, przedstawicielem wareckiego samorządu, który zawsze wspierał i wspiera działania PTTK-u.

Zgłoszenia Andrzeja Jasińskiego do nagrody dokonał Burmistrz Warki Dariusz Gizka  –  przedstawiając wieloletnie zasługi wareckiego społecznika dla mazowieckiej turystyki. Wyróżniony jest działaczem i członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – oddział im. Wiktora Krawczyka w Warce. Kierował wareckim PTTK przez wiele lat, a obecnie nadal jest organizatorem statutowej działalności PTTK w zakresie popularyzacji turystyki i krajoznawstwa na ternie Mazowsza ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnego miasta i gminy Warka. Zaangażowany w upowszechnianie aktywnych form wypoczynku zawsze angażował do działania m.in. młode pokolenia. Drogie jest mu pielęgnowanie tradycji narodowej, kształtowanie pozytywnych postaw społecznych i patriotycznych. Jest to człowiek, który wieloletnią pracę na rzecz turystyki wykonywał i wykonuje społecznie. Wiele wysiłku zawsze wkładał w upamiętnienie wydarzeń związanych z historią miasta, a także postaci zasłużonych dla kraju, Mazowsza i Warki.

Serdecznie gratulujemy Panu Andrzejowi Jasińskiemu zasłużonego wyróżnienia.

Urząd Gminy

fot. www.MarketingMiejsca.com.pl

Udostępnij:
← Niecodzienny Jubileusz - 100 lat Pani Sabiny Suskiej Warecki SPZOZ z coraz większą ofertą →

Dodaj komentarz