Świętujmy wolną i niepodległą Polskę

Świętujmy wolną i niepodległą Polskę

11 listopada będziemy obchodzić  99. rocznicę jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, kiedy to po 123 latach niewoli i zaborów Polska odzyskała niepodległość. W tym dniu powinniśmy uzmysłowić sobie wartość naszej Ojczyzny oraz docenić przodków, którzy walczyli o wolną Polskę.

Aby uczcić to wydarzenie w piątek 10 listopada o godz. 19 odbędzie się koncert patriotyczno-rozrywkowy. W hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta „Moderato” wraz z solistami scen warszawskich – Anną Nadwodną (sopran) i Krzysztofem Ciupińskim-Świątek (tenor).

Anna Nadwodna jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie oraz operą NOVA w Bydgoszczy. W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński-Świątek jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Operetką Warszawską oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i za granicą. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Debiutował w 2006 roku na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej jako Ecclitico w „Il mondo della luna” Josepha Haydna. Rok później kreował postać Tamina w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku. W roku 2008 wystąpił jako Prokopiades w „Buncie Żaków” Tadeusza Szeligowskiego (Teatr Wielki-Opera Narodowa) oraz w tytułowej roli współczesnej opery „Phrenetizo” Kaliny Świątnickiej i Adrianny Furmanik. Warsztat wokalny doskonalił między innymi pod okiem Wiesława Ochmana, Ryszarda Karczykowskiego, Anny Marii Ferrante czy Włodzimierza Zalewskiego.

Koncert poprowadzą Katarzyna Soja i Tomasz Białoszewski.

Podczas koncertu artyści zaprezentują w części patriotycznej m.in. tak znane i lubiane pieśni jak „Wojenko, wojenko”, „Marsz I Brygady”, „Pierwsza Kadrowa” czy „Modlitwa Obozowa” a w części rozrywkowej: „Serce to jest muzyk”, „Blue moon”, „Już Cię nie kocham”, „Jesienne liście” i wiele, wiele więcej, dzięki czemu dla wszystkich uczestników może to być niezwykła muzyczna uczta…

W Dniu Niepodległości – 11 listopada w kościele św. Mikołaja Biskupa w Warce przy ulicy Farnej o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w obchodach i modlitwy za nasz niepodległy kraj. Zaproszone na uroczystość delegacje placówek oświatowych z gminy Warka złożą w tym dniu kwiaty i zapalą znicze przy kilkunastu miejscach pamięci na terenie miasta.

Serdecznie Zapraszamy!

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Ach co to będzie za koncert! 6 "Kwesta" za nami... Dziękujemy za 8.277,38 zł →

Dodaj komentarz