Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają IMiGW w Warszawie

Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi poznają IMiGW w Warszawie

26 października 2017r. uczniowie Technikum im. Tomasza Nocznickiego w CKZiU w Nowej Wsi z klas I i II, uczący się w zawodzie technik ogrodnik, podczas wycieczki dydaktycznej odwiedzili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Gospodarstwo Szkółkarskie „Kordus” w Woli Mrokowskiej.

Najpierw udali się do IMiGW w Warszawie. Pani Anna Goławska – oprowadzająca po obiekcie – zapoznała uczniów z wyposażeniem ogródka meteorologicznego, znajdującego się na terenie Instytutu. Uczniowie poznali budowę i zasady działania znajdujących się tam przyrządów do pomiaru czynników meteorologicznych, odczytywali wyniki poszczególnych pomiarów oraz pytali o działalność Instytutu. Duże wrażenie na uczniach i nauczycielach zrobiło skomputeryzowanie pomiarów oraz tworzenie prognoz pogody na podstawie danych ze wszystkich Stacji Meteorologicznych, znajdujących się w Polsce, dzięki wykorzystaniu programu komputerowego i łączności internetowej. Również budynek główny Instytutu wzbudził w uczniach zainteresowanie, gdyż prezentuje się bardzo imponująco.

Następnie uczniowie zwiedzili Gospodarstwo Szkółkarskie Drzew i Krzewów Ozdobnych „Kordus” w Woli Mrokowskiej. Jest to nowoczesna szkółka produkująca rośliny według najnowszych technologii, zatem dla uczniów kształcących się w zawodzie technik ogrodnik było to ciekawe połączenie teorii, której uczą się w szkole, z praktyką. Ponadto szkółka „Kordus” obejmuje Patronatem uczniów CKZiU w Nowej Wsi w ramach którego podejmowanych jest szereg działań służących uatrakcyjnieniu kształcenia i wzajemnej współpracy.

Wycieczka dydaktyczna okazała się dla uczniów bardzo ciekawa. Mogli poznać nowe technologie związane z zawodem, w którym się kształcą. Mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi od fachowców w danej dziedzinie. Dodatkowym atutem wycieczki była piękna pogoda, która pomogła w pozytywnym odbiorze wrażeń z wyjazdu i realizacji wszystkich założonych celów.

Anna Dacka

Udostępnij:
← 1 dzień "Kwesty" za nami... Dziękujemy za 7.021,58 zł Góra pieniędzy dla uczniów CKZiU w Nowej Wsi! →

Dodaj komentarz