Coraz piękniej we Wrociszewie

Coraz piękniej we Wrociszewie

Przez ostatnie kilka miesięcy dokonało się wiele istotnych zmian w otoczeniu kościoła parafialnego we Wrociszewie. Wszystkie prace modernizacyjne miały na celu poprawienie nie tylko estetyki, ale i funkcjonalności otoczenia, co ma niebagatelne znaczenie dla wiernych odwiedzających świątynię podczas mszy św oraz uroczystości ślubnych i pogrzebowych odbywających się także na skwerku przed kościołem.

Dzięki zrealizowanej inwestycji został przebudowany i zagospodarowany teren wokół pomnika pamięci przed naszym kościołem. Została ułożona nowe alejka, posadzono krzewy wśród których dominują zimozielone bukszpany, aromatyczne lawendy i róże. Wszystkie rabaty zostały wyposażone w systemy nawodnieniowe.  Realizowany projekt jest przemyślanym założeniem ogrodowym przygotowanym przez profesjonalnych architektów krajobrazu. Cała koncepcja utrzymana jest w stylistyce ogrodu przyklasztornego a zaplanowane i posadzone rośliny będą ukazywały swoje piękno przez wszystkie pory roku. Zrealizowana inwestycja jest dopiero pierwszą częścią  przedsięwzięcia zakładającego wymianę wszystkich zielonych elementów wokół kościoła – także wzdłuż jego boków oraz na tylnej ścianie. Cała inwestycja zakończy się poprawieniem estetyki przestrzeni przylegającej bezpośrednio do budynku plebanii. Otoczenie kościoła zyskało nową oprawę, przestały szpecić zaniedbane krzewy i łuszcząca się farba parkanu.

Wszystkie zmiany, które tak cieszą parafian nie były by możliwe gdyby nie zaangażowanie proboszcza ks. Adama Ostrowskiego współpracującego z radą parafialną. Inicjatorzy pomysłu wyrażają wdzięczność wobec wszystkich osób, które przyczyniły się do tak znaczącego poprawienia infrastruktury wokół naszego kościoła pomagając podczas wszystkich prowadzonych prac.

Redakcja

Udostępnij:
← Nowy warecki Klub Seniora „Radość z życia” Przedszkolaki poznały stróżów prawa →

Dodaj komentarz