Aleksandra Cieplak medalistką Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu

Aleksandra Cieplak medalistką Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu

W dniach 25 – 26 listopada 2017 r. nasi najstarsi zawodnicy Aleksandra Cieplak i Michał Przybylski brali udział w kolejnej edycji Grand Prix Pucharu Polski w Poznaniu. Zawody zgromadziły na starcie ponad 700 zawodników, były to bowiem kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Ola Cieplak – aktualna wicemistrzyni Polski na 100 m stylem motylkowym, może te zawody zaliczyć do udanych. W pięciu startach ustanowiła cztery nowe rekordy życiowe i zdobyła złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym, srebrny na 100 m stylem motylkowym i brązowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Zawody w Poznaniu były poprzedzone zawodami Grand Prix Polski w Łodzi, gdzie Ola sześciokrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe i została srebrną medalistką na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m sposobem zmiennym oraz brązową medalistką na dystansie 100 m stylem motylkowym i 50 m stylem dowolnym.

Bilans medalowy naszej zawodniczki w ciągu dwóch tygodni to 1 medal złoty, 4 medale srebrne i 3 brązowe.

Obecnie nasi zawodnicy: Michał Przybylski, Aleksandra Cieplak i Wiktor Kasprzak przygotowują się do najważniejszych zawodów – Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się pod koniec grudnia.

Udostępnij:
← Jazzowe impresje jak malowane… Sukcesy najmłodszych pływaków UKS OLIMPIC na zawodach w Grójcu →

Dodaj komentarz