Strona głównaOrganizacjeKlub Żołnierzy Rezerwy LOKStrzeleckie sukcesy wareckiego KŻR LOK

Strzeleckie sukcesy wareckiego KŻR LOK

Po zwycięstwie w rywalizacji wojewódzkiej – I miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I i II miejsce indywidualnie (R. Kuśmierski i T. Orłowski), reprezentanci Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK im. P. Wysockiego z Warki, reprezentowali Mazowsze podczas XXLIII Centralnych Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK.

Rozgrywki odbyły się w dniach 6-8 października w Pleszewie w Wielkopolsce. Warecki klub wysłał na zawody trzech zawodników tj. Roberta Kuśmierskiego, Sławomira Liwowskiego i Tadeusza Orłowskiego pod wodzą kierownika ekipy Michała Rejchela. W klasyfikacji generalnej zespołowej wareccy strzelcy zajęli piąte miejsce wśród 17 startujących zespołów. Okazali się niepokonani w konkurencji rzutu granatem, gdzie zwyciężyli zespołowo. Dużym sukcesem może pochwalić się T. Orłowski, który zajął trzy razy pierwsze miejsce. Był niepokonany w strzelaniu z pistoletu wojskowego (99 pkt.), w rzucie granatem i w efekcie wywalczył I miejsce w trójboju (202 pkt.).  S. Liwowski natomiast zajął IV miejsce w strzelaniu z karabinu kbk AK (93 pkt.).

Sukces zawodników KŻR z Warki nie jest odosobniony. Należy przypomnieć, że w ponad 40 letniej historii klubu, były sukcesy na arenie krajowej, ale także międzynarodowe. Zwycięstwo T. Orłowskiego w trójboju to już czwarty indywidualny sukces wareckich rezerwistów. Przed laty zwycięzcami zawodów krajowych byli: Roman Gancarz, Tadeusz Kopczyński i Robert Kuśmierski. Ten ostatni w 2005 roku na zawodach w Sieradzu. W klasyfikacji zespołowej klub wielokrotnie zajmował medalowe lokaty. Pierwsze miejsce w Centralnych Zawodach Strzeleckich KŻR w latach 2002 w Nowej Dębie, 2004 w Białobrzegach, 2013 w Bydgoszczy. Do tego dwukrotne zwycięstwo w Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Rezerwistów Państw NATO po nazwą SNAJPER w Poznaniu w 2006 i 2007 roku. Trzykrotne zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Obronnych Oficerów Rezerwy o Puchar MON we Wrocławiu. Warecki klub w zawodach oprócz wymienionych zawodników reprezentowali: K. Cybulski, Ł. Celejewski, A. Wojciechowski, Wł. Machowski, M. Bulski.