Mieszkam w Konarach, a mój kolega Zino w Algierii 

Mieszkam w Konarach, a mój kolega Zino w Algierii 

Już po raz kolejny Szkoła w Konarach wzięła udział w międzynarodowym programie AIESEC. Od 15 do 31 października 2017 w ramach projektu „International Education” w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach gościł wolontariusz z Algierii – Zino.

Codziennie prowadził czterogodzinne warsztaty z uczniami. Był to ciąg dalszy współpracy z tą organizacją, którą w tym roku rozpoczęliśmy 17 września 2017 r. od przyjazdu wolontariuszy z Meksyku.  Realizowane przez  Szkołę w Konarach projekty związane z prowadzeniem wymian międzynarodowych pozwalają uczniom poszerzyć otwartość na inne kultury i wspierają edukację społeczno-kulturową. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od lat rozwija w młodzieży cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.

Tym razem  uczniowie z Konar mogli nauczyć się podstawowych zwrotów  po arabsku. Poznali kulturę, historię i kuchnię Algierii. Mogli zobaczyć i przymierzyć tradycyjne stroje krajów  Afryki Północnej. Dzieci, jako największe plusy pobytu wolontariuszy uznały:  poznanie nowych odmiennych kultur, konieczność rozmawiania w języku angielskim oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z młodymi ludźmi z odległego kraju. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w zajęcia bardzo dziękujemy. Realizacja tego projektu nie miałaby racji bytu, gdyby nie zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Podziękowania należą się wszystkim. Szczególnie jednak dziękujemy firmom,  które wspomogły nas w sposób rzeczowy lub finansowy. Firma Junior Jacek Prokopczyk z Przysuchy sfinansowała codzienne obiady w stołówce szkolnej trwającego przez  sześć tygodni projektu. Firmy Koneser w  Grzegorzewicach oraz Grupa Konary  umożliwiły zwiedzanie swoich zakładów oraz zapoznały z  szczegółami powstawania polskich produktów eksportowanych do innych krajów. Gorące podziękowania należą się nauczycielowi języka angielskiego panu Tomaszowi Regulskiemu, który z ogromnym zaangażowaniem włączył działania wolontariuszy w  proces edukacyjny – wszystkie zabawy, gry
i inne formy aktywnej nauki były ściśle skorelowane z programem nauczania, a także pani dyrektor Lidii Grzegorek i jej mężowi Andrzejowi oraz Izabeli i Robertowi Podworskim, którzy zobowiązali się przyjąć wolontariuszy do swoich domów i zorganizowali im czas po zajęciach w szkole, co wymagało dużego zaangażowania. Dziękujemy za ten trud i poświęcenie!

PSP w Konary

Udostępnij:
← Kolejny sukces "Ostatniej Paczki" Strzeleckie sukcesy wareckiego KŻR LOK →

Dodaj komentarz