Worek medali wywalczyli lokalni sportowcy na Mistrzostwach Polski

Sport 17 marca 2013
Worek medali wywalczyli lokalni sportowcy na Mistrzostwach Polski

XXII Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc przeszły już do historii. Historii, która dla reprezentantów pobliskiego klubu sportowego GKS Kraksa Jasieniec i ich trenera Mirosława Malca, będzie przed długi okres czasu wspominana bardzo pozytywne. Ta sportowa retrospekcja ujęta w kolorowe barwy będzie możliwa dzięki medalom, które drużyna przywiozła z krajowej rywalizacji.

Na Mistrzostwach Polski ziemię grójecką reprezentowali kobieta, która swoim sportowym dorobkiem może zawstydzić nie jednego sportowca powiatu grójeckiego, czyli Justyna Kozdryk, Sebastian Wiśniewski, a także dwoje uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia Stanisława Marciniaka w Warce – Karolina Garczyńska (1997) i Kamil Jagiełło (1998). Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie wareckiego gimnazjum występem na warszawskich mistrzostwach zadebiutowali w rywalizacji sportowej tak poważnej rangi.

Zmagania ciężarowców dla drużyny GKS Kraksa Jasieniec rozpoczęły się niefortunnym akcentem. Z powodu choroby ze startu musiał zrezygnować Sebastian Wiśniewski. Jednak z dzisiejszej perspektywy wydarzenie to można określić jako, złe pięknego początki.  Później było już tylko lepiej. Swoją sportową supremację wśród seniorek w kategorii do 47 kilogramów potwierdziła Justyna Kozdryk. Paraolimpijka z Pekinu wyciskając 117 kilogramów wywalczyła sobie kolejny w karierze tytuł Mistrzyni Polski. W ślad za swoją utytułowaną koleżanką poszła druga reprezentantka jasienickiego klubu. Karolina Garczyńska w kategorii wagowej do 63 kilogramów zaliczyła trzy podejścia, wyciskając odpowiednio 60, 65 oraz 67 kilogramów. Rezultaty te pozwoliły gimnazjalistce z Warki na wywalczenie aż trzech krążków. Wśród juniorskiej rywalizacji do 18 roku życia Karolina Garczyńska zdobyła srebro, podobnie jak w kategorii wiekowej do 20 lat, zaś wśród juniorek nie przekraczających 23 lat, podopieczna Mirosława Malca wywalczyła medal z najszlachetniejszego kruszcu, czyli złoto. Dozy sportowego szczęścia, do powtórzenia wyniku koleżanek, zabrakło Kamilowi Jagiełło . Zawodnik wyciskając 100 oraz 105 kilogramów zapewnił sobie czwarte miejsca wśród juniorów do 18 i 20 roku życia. Obfity dorobek medalowy drużyny z Jasieńca został uwieńczony 3. miejscem kobiet uzyskanym w klasyfikacji końcowej klubów.

Entuzjazm ze zdobytych tytułów na XXII Mistrzostwach Polaki udzielił się także trenerowi drużyny. Mirosław Malec w następujących słowach skomentował wynik swoich podopiecznych:

Mistrzostwa były dla nas jak najbardziej udane. Sukces został osiągnięty w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników. Szczególnie cieszy mnie  postawa  juniorów, których nie zjadła trem –  po prostu stanęli do rywalizacji i zrobili swoje. Są to bardzo cenne medale ze względu na fakt, że był to debiut juniorów. O ile Justyna Kozdryk potwierdziła swoją wielkość zdobywając kolejny medal, o tyle Karolina Garczyńska pokazała, że również ma potencjał do zwyciężania. Takie osiągnięcia na pewno mobilizują do dalszej ciężkiej pracy i pozwalają myśleć z optymizmem o nadchodzących startach. XXII Mistrzostwa Polski dla drużyny GKS Kraksa Jasieniec oceniam jako rewelacyjne.

Worek medali przywiezionych przez mocarną czwórkę z Jasieńca rozsławia nie tylko lokalny sport, ale także pokazuje, że zdobyte laury na szyi zawodników wiesza nie wręczający ale ciężka praca, która wówczas ujawnia swoją wartość w dążeniu do wyznaczonego celu.

źródło informacji: trener Mirosław Malec

Obraz 030 Obraz 058

Obraz 074 Obraz 088

Obraz 105

Udostępnij:
← PUŁASKI walczy o awans do I ligi koszykówki Wada postawy - dolegliwość XXI wieku →

Dodaj komentarz