UKS OLIMPIC Warka na Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Warszawy w pływaniu

UKS OLIMPIC Warka na Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Warszawy w pływaniu

1 i 2 grudnia 2017 r., na 50-metrowym basenie Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Warszawy w pływaniu. UKS OLIMPIC reprezentowało 16 zawodników, w tym wielu, którzy na basenie 50- metrowym debiutowali. W zawodach brało udział 51 klubów z całej Polski. Wystartowało 912 zawodników. Rozmiar zawodów zaskoczył nawet organizatorów.

Brązowym medalistą Mistrzostw Warszawy został Krzysztof Kasprzak, który na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskał czas 28,99 s. W tej chwili jest to trzeci czas na Mazowszu i dziewiąty w Polsce. W wewnętrznej klasyfikacji klubowej w tym sezonie jest to drugi czas. Szybciej od Krzysia pływa tylko jego trener Daniel Witan, który na tym dystansie uzyskał czas 25,09 s.

Bardzo udane zawody zaliczyli również nasi młodzi zawodnicy: Szymon Ukleja – V miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym, VI miejsce na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym; Rysio Skulski – VI miejsce na 50 m stylem motylkowym i IX na 50 m stylem grzbietowym, Piotr Oktabowicz – VIII miejsce na 50 m stylem motylkowym i X na 50 m stylem grzbietowym, Jan Baczyński – VII miejsce na 50 m stylem klasycznym, Kinga Chojecka – VIII miejsce na 200 m stylem grzbietowym, Maja Gardzisz – VII miejsce na 50 m stylem grzbietowym, Zuzanna Regulska – VIII miejsce na 50 m stylem klasycznym, Olga Celejewska – X miejsce na 200 m stylem klasycznym, Sandra Kowalska – XII miejsce na 200 m stylem klasycznym i XII miejsce na 200 m sposobem zmiennym.

Łącznie nasi pływacy ustanowili 38 nowych rekordów życiowych, a nasz Klub zajął V miejsce w klasyfikacji generalnej pod względem postępu sportowego.

Indywidualnie w klasyfikacji generalnej najlepsze miejsca zajęli: Krzysztof Kasprzak XV miejsce, Szymon Ukleja XVIII miejsce, Ryszard Skulski XXIV miejsce.

Udostępnij:
← Konkurs "Moje wspomnienie z muzeum..." Mikołajkowe szaleństwa w Warce! →

Dodaj komentarz