Kolędowanie na góralską nutę!

Kolędowanie na góralską nutę!

Kolęda to pieśń religijna, która związana jest z Narodzeniem Chrystusa. Wyobraźmy sobie, że nagle z całego świata znikają kolędy. Jak wtedy wyglądałaby nasza wigilia? Co scalałoby naszą rodzinę przez cały świąteczny czas i co moglibyśmy robić razem oprócz rozmów? Kolędy po prostu muszą być! Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie bez nich grudniowych świąt. Są piękne… i niezależnie od tego czy potrafimy śpiewać czy też nie w okresie Bożego Narodzenia możemy je śpiewać cały czas i to z wielką radością!

         17 grudnia podczas „Zimowej Odmiany Wareckiego Rynku” odświeżymy pamięć mieszkańców i przypomnimy najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Od godz. 13 na scenie wystąpią uczniowie sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej. Dzieci i młodzież wspólnie z akompaniamentem prowadzącej zajęcia Katarzyny Ambroży przedstawią na scenie swoje umiejętności wokalne.

         O godz. 16:30 przeniesiemy się z Warki prosto do Zakopanego! Jak to zrobimy? Oczywiście za sprawą Folkowej Kapeli Góralskiej. Grupa zaprezentuje koncert polskich kolęd i pastorałek góralskich we własnych nastrojowych oraz żywiołowych aranżacjach muzycznych. Razem z zespołem powędrujemy ku szczytom polskich Tatr i choć na chwilę będziemy mogli poczuć klimat prawdziwej zimy i świąt rodem z południa kraju.

Hej! Nie może Was tam zabraknąć!

Projekt „Zimowa Odmiana Wareckiego Rynku” jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udostępnij:
← Śpiewaj przy Farnej to zawsze piękny czas… Świątecznych skarbów moc! →

Dodaj komentarz