Niezwykłe oratorium w kościele Matki Bożej Szkaplerznej

Niezwykłe oratorium w kościele Matki Bożej Szkaplerznej

W niedzielę 17 grudnia, o godz. 19 w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce odbędzie się niecodzienne wydarzenie. Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów” zaprezentuje oratorium sacrum Jerzego Fryderyka Haendla „Mesjasz”.

Będzie to montaż słowno-muzyczny, w którym partie chóralne wykonywane są w oryginalnym języku staroangielskim. Słuchacz zaś będzie mógł zapoznać się z treścią utworu dzięki lektorowi, który będzie recytował w języku polskim wersety biblijne, z których składa się treść utworu. Nadto partia słowna oratorium „Mesjasz” będzie zamieszczona w programie koncertu. W wareckiej świątyni wystąpią: Agnieszka Lipska (mezzosopran), Danuta Kojro (organy), Władysław Baksza (recytacja) oraz Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Kulturalny Komorów”.

Inicjatorem i kierownikiem, odpowiadającym za przygotowanie oratorium jest znany muzyk i profesor organistyki UKSW w Warszawie dr Witold Błaszczyk. „Mesjasz” Haendla podzielony został na 2 koncerty i właśnie pierwszy z nich zaprezentowany zostanie 17 grudnia. Będą to zapowiedzi prorockie oraz Narodzenie Pańskie, ponadto fragmenty części III mówiące o ostatecznym tryumfie Mesjasza. Podczas drugiego koncertu, który ma zostać zaprezentowany w okresie Wielkanocnym, w przyszłym roku, wykonana będzie część II oratorium opiewająca Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Mesjasza oraz kolejne fragmenty części III.

Organizatorzy wydarzenia: Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów” serdecznie zapraszają do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Samorządowa Szlachetna Paczka Andrzejkowe spotkanie z wróżbami w Michałowie →

Dodaj komentarz