Strona głównaInstytucjeCeSiRTurniej Piłki Siatkowej 2017

Turniej Piłki Siatkowej 2017

25 listopada w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora CeSiR, oraz impreza towarzysząca Turniej Mini Siatkówki dla dzieci.

W głównym turnieju  wzięło udział 5 zespołów: LO Warka, ZSP Warka, CeSiR Warka, ZS-P Chynów, UKS Chynów. Dziewczęta po mimo zróżnicowanego wieku (bowiem w turnieju rywalizowały uczennice klas 7, gimnazjalistki i szkół średnich), grały w jednej grupie i  prezentowały bardzo wyrównany poziom. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. W sumie w hali sportowej rozegrano 10 meczów, a każdy mecz toczył się do dwóch wygranych setów.

Najlepiej w turnieju zaprezentowała się drużyna ZS-P CHYNÓW złożona z uczennic byłego gimnazjum. Zespół bez straty seta wygrał z ZSP Warka i po bratobójczej walce z UKS Chynów, a po tie-breaku również z CeSiR Warka. W decydującym meczu o pierwsze miejsce dziewczyny rywalizowały z LO Warka. Tu emocji nie brakowało! W pierwszym secie lepsze okazały się warczanki ale Chynów nie odpuszczał i już 2 set należał do nich. W tie-breaku dziewczyny toczyły ciekawą rywalizacje punkt za punkt. Jednak lepsza koncentracja w ostatniej fazie meczu okazała się kluczem do zwycięstwa dla zawodniczek z Chynowa, które zwyciężyły ostatni set 15:12 i ostatecznie cały mecz. ZS-P CHYNÓW zajął I miejsce w turnieju. Tym samym zespół LO Warka z jedną porażką na koncie i zwycięstwami 2:1 z ZSP Warka, 2;1 z CeSiR i 2:0 z UKS’em zajęło zasłużone II miejsce.

O 3 miejsce dzielnie walczył dwa zespoły z Warki. Obie drużyny pokonały UKS Chynów, ale nie udało się im powtórzyć tego samego z LO Warka i ZS-P Chynów. W decydującym spotkaniu miedzy warczankami, lepiej zaczęły zawodniczki CeSiR’u wygrywając pierwszy set 15:12. W drugiej odsłonie meczu tym razem ZSP Warka nie dała szans młodszym koleżankom i wygrała wysoko 15:8. Nie spodobało się to ekipie CeSiR. Dziewczyny zmotywowane podeszły do gry i w ostatniej potyczce wygrały 15:2 zajmując tym samym 3 miejsce w turnieju. IV lokatę zajęła drużyna ZSP Warka. Najmłodsza drużyna złożona wyłącznie z uczennic 7 klasy sportowej z Chynowa zamknęła rywalizacje i uplasowała się na 5 miejscu. Choć dziewczyny nie poznały smaku zwycięstwa, zdobyte doświadczenia  na pewno zaprocentują w kolejnych meczach i turniejach.

W trakcie głównego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt odbył się także Turniej Mini Siatkówki dla dzieci z kl.4-6 trenujących w Sekcji CeSiR. Dzieciaki rywalizowały w 3-osobowych zespołach na zmniejszonym boisku. Dostosowanie pola gry do wieku graczy, obniżona siatka i uproszczone zasady gry sprawiły ze rywalizacja przyniosła wiele radości młodym graczom. Liczyła się w pierwszej kolejności rywalizacja a później wyniki. Młodzi zawodnicy wkładali wiele serca w grę. Cieszyły ich udane zagrywki i długie wymiany. W sumie rozegrano 6 ciekawych spotkań. Każdy mecz rozgrywano  do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Poczynaniom młodych sportowców przyglądali się rodzice którzy dopingiem wspierali swoje pociechy. To dopiero pierwsze kroki młodych wareckich siatkarzy, przed nimi sporo pracy, ale cieszył ich zapał, zaangażowanie i gra do końca. Brawa!

Na zakończenie zawodów zwycięskim zespołom wręczono puchary a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Nie brakowało tez słodkości za udział w zawodach.

Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy uczniów klas 4-5-6 na zajęcia siatkówki w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Treningi odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 17:00.

Organizatorem turnieju było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Dziękujemy wolontariuszom z Sekcji CeSiR Siatkówki i WTS za pomoc przy organizacji turnieju.

Dziękujemy trenerom i nauczycielom za przygotowanie zespołów i poświęcony czas, a zawodniczkom za rywalizacje w duchu fair play i dobre widowisko.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora CeSiR