Kronika policyjna i dwa słowa komendanta

Instytucje, Wiadomości 29 grudnia 2017
Kronika policyjna i dwa słowa komendanta

W nocy z 21 na 22.11.2017 r. w miejscowości Konary nieznani sprawcy dokonali kradzieży pojazdu marki Renault Master z towarem w postaci worków ze sztucznym śniegiem, węży ogrodowych, oraz ręcznych opryskiwaczy firmy Kwazar. Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tych przestępstw jednak Policja z Warki bardzo dziękuje za wszelkie otrzymane w tej sprawie informacje.

8 grudnia 2017 r, około godz. 3:00 w Warce przy sklepie Lewiatan trzech nieznanych sprawców po uprzednim wpuszczeniu do wnętrza nieustalonej substancji usiłowali wysadzić i dokonać włamania do bankomatu EURONET, jednak zamierzonego celu nie osiągnęli. Policja prosi o wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa

27 listopada 2017 r. w godz. 12:00 – 12:30 w Grzegorzewicach nieustalony sprawca dokonał kradzieży psa rasy Shih Tsu działając na szkodę mieszkańca wymienionej miejscowości. Policjanci szybko ustalili sprawców tego czynu, którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Warka.

 

Serdecznie Witam Czytelników „Kuriera Wareckiego” oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka. 

Nie bez znaczenia dzisiejszą kronikę zacząłem od przedstawienia przypadku kradzieży samochodu Renault. Opisany samochód sprawcy skradli z nieogrodzonej posesji wraz z pozostawionymi wewnątrz kluczykami i dowodem rejestracyjnym. Chciałbym, żeby informacja o tym zdarzeniu dotarła do mieszkańców Warki z uwagi, iż pokazuje sytuację rażącego niedbalstwa,  które jest kwalifikowaną postacią braku staranności w przewidywaniu skutków swojego działania. Dlatego warto też pamiętać o właściwym zabezpieczaniu własnych posesji, samochodów czy innego wartościowego sprzętu choćby poprzez ich zamykanie na zamki fabryczne, zamykanie bram wjazdowych do posesji, zamykanie innych pomieszczeń gospodarczych w których trzymany jest wartościowy sprzęt. Bardzo proszę o wzmożoną czujność mieszkańców oraz o wszelkie informacje o podejrzanych osobach lub pojazdach zauważonych w miejscach, których mogły Was zaniepokoić. Każdą informację nam przekazaną będziemy skrupulatnie sprawdzać, zależy zarówno mi osobiście jak również podległym mi policjantom – by takie zdarzenia wyeliminować całkowicie. Być może ktoś z czytelników przypomni sobie jakiś szczegół, sytuację zauważoną w czasie tych zdarzeń, za wszelkie cenne informacje bardzo dziękuję. Informacje można przekazywać również anonimowo telefonicznie czy też za pośrednictwem poczty elektronicznej, w tym również na mój adres mailowy: pawel.lewandowski1@ra.policja.gov.pl.

Chciałbym również zaapelować o bezpieczeństwie na drogach.Wraz z nadejściem jesieni pogorszyły się warunki na drogach przez co zwiększyła się ilość zdarzeń drogowych. Bezpieczeństwo na zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w okresie świątecznym następuje wzmożony ruch na drogach związany z przemieszaniem się w celach spotkań rodzinnych, rekreacyjnych czy też bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach religijnych. Wzrost natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych są:

  • nadmierna prędkość połączona z brawurą, szczególnie występująca u młodych kierowców,
  • nieprawidłowe wyprzedzanie (na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych),
  • przebieganie przez jezdnię (bezpośrednio pod jadące pojazdy),
  • wtargnięcia na jezdnię dzieci i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i rowerzystów (brak obowiązkowych odblasków po zmroku).

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji  w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← „Życzliwość… nie tylko od święta” Jasełka w przedszkolu →

Dodaj komentarz