„Życzliwość… nie tylko od święta”

„Życzliwość… nie tylko od święta”

21 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i  Pozdrowień.

Rozpoczął się on inaczej niż zwykle. W drzwiach szkoły już przed 8 rano witała wszystkich młodzież z Samorządu Szkolnego wraz z Panią wicedyrektor Urszulą Sasin – Kutyną, opiekunem samorządu Panem Piotrem Pietrzakiem oraz psychologiem Panią Barbarą Marchocką słodkim cukierkiem i słonecznym uśmiechem, a także życzeniami „miłego dnia”. Podczas tegorocznego Dnia Życzliwości propagowano myśl A. de  Mello „Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to ty zmień się pierwszy.”

Najmłodsi uczniowie w tym dniu wysłuchali bajki o Życzliwku, a później z wielkim zaangażowaniem wykonywali Życzliwka z różnych materiałów plastycznych.

Pani Dyrektor Bożena Sobieraj wraz z psychologiem Barbarą Marchocką oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego odwiedzili dzieci w oddziałach przedszkolnych. Dzieci częstowały się cukierkami i pięknie odwdzięczały słowem dziękuję i uśmiechem. Było bardzo miło. Podziękowanie należy się Radzie Rodziców naszej szkoły za tą słodką niespodziankę.

Uczniowie starszych klas wysłuchali „Odezwy” Wielkiej Kapituły Życzliwości, w której wzywano do propagowania życzliwości nie tylko od święta ale każdego dnia. Ważne jest, by jak najczęściej używać słów proszę, dziękuję, przepraszam i szerzyć życzliwość w społeczności szkolnej.

Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na wiersz lub rymowankę o życzliwości.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Aleksandrą Gajewską – Kuną wyszli także na ulice naszego miasta, aby złożyć życzenia i obdzielić uśmiechem mieszkańców Warki.

Gimnazjaliści przygotowali sentencje znanych osób i prezentowali je na korytarzach szkolnych, gdzie stanęły również dwie tablice, przy których chętni uczniowie i pracownicy szkoły mogli zrobić sobie zdjęcie swojej uśmiechniętej twarzy na pamiątkę obchodów tego dnia.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klas gimnazjalnych przebrani za różne zwierzątka animowali na przerwach i w oddziałach „0” różne ciekawe zabawy. Maluchy jeszcze następnego dnia poszukiwały tygryska.

Był to niezapomniany dzień w szkole z przesłaniem, by być dla siebie życzliwym, serdecznym i  uśmiechniętym.

PSP nr 1 Warka

Udostępnij:
← O misjach wojskowych w wareckim liceum         Kronika policyjna i dwa słowa komendanta →

Dodaj komentarz