Świąteczny czas w magicznych ogrodach Królewskich

Świąteczny czas w magicznych ogrodach Królewskich

Już po raz trzeci tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci ze świetlicy i seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce wyruszyły na wycieczkę do stolicy. Zwyczajowo odwiedziły kino i Królewski Ogród Światła w Wilanowie.

W pełną wrażeń podróż grupa z CeSiR wybrała się 15 grudnia. Dzieci uwielbiają filmy i  tym razem wybrały seans pt. „Coco”. Dorośli zaś obejrzeli polski film w świątecznym klimacie – „Listy do M. 3”.  Aby tradycji stało się zadość ku zadowoleniu dzieci kolejną atrakcja był posiłek w MC Donalds.

Jednak najważniejszym punktem wycieczki były Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie. Ten cudny świat, gdzie tysiące kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty przeniósł nas w inne czasy był dla nas chwilą ukojenia i odpoczynku. Zafascynowani pomysłowością spacerowaliśmy po zmroku wkraczając w przestrzeń, w której czuliśmy się  jak na królewskim dworze. W tym roku wilanowski ogród rozświetla zupełnie nowa instalacja – Zimowy Ogród Króla. To ekspozycja elegancka, wyrafinowana i wprost nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal świetlnej wystawy odwołuje się do źródeł ikonograficznych, herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu. Obejrzeliśmy  również Magiczny Ogród Króla.

Pełni wrażeń wracając do Warki oglądaliśmy jeszcze światła świąteczne, które tworzą dekoracje w mijanych miejscowościach.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Wielkie Kolędowanie u Szkaplerznej! Sportowe Mikołajki w CeSiR →

Dodaj komentarz