Międzypokoleniowe spotkania choinkowe

Międzypokoleniowe spotkania choinkowe

Uczniowie klas IV e i IV b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce, wraz z wychowawcami, w ramach realizacji Programu Wychowawczego szkoły, przygotowali program artystyczny pt. „Choinkowe Spotkanie”. Przyświecała nam idea zorganizowania spotkania międzypokoleniowego, a także podzielenia się Bożonarodzeniową radością z osobami chorymi i niepełnosprawnymi.

Pierwszy występ odbył się 3 stycznia 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Pensjonariusze i personel ośrodka przyjęli nas z ogromną życzliwością i zainteresowaniem. Przedstawienie zostało przyjęte bardzo pozytywnie, o czym świadczyły brawa i prośby o bis, a zgromadzona publiczność, okazując wyrazy wdzięczności rozdawała dzieciom słodycze.

Drugi występ miał miejsce 9 stycznia 2018 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Tym razem wystąpiliśmy dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Wareckiego Klubu Seniora „Radość z życia”. Gromkie brawa, miłe, serdeczne słowa skierowane do występujących, dyplomy i słodki podarunek, świadczyły o tym, że występ był udany.

Uważamy, że podjęta przez nas inicjatywa współpracy z DPS w Górze Kalwarii i CESiR w Warce, okazała się bardzo owocna dla obu stron, zarówno dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych jak i dla dzieci, które mogły nauczyć się empatii wobec innych, oraz poznać ich potrzeby.

Irena Domańska, Jolanta Jagielińska

Udostępnij:
← W Michałowie uczą się oszczędzać od najmłodszych lat Zdobądź płytę KULT-u z autografami muzyków! →

Dodaj komentarz